-
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

פרסום ראשון: צה"ל יוציא לחל"ת משרתי קבע שמסרבים להתחסן או להיבדק

אנשי קבע יוצאו תחילה לחופשה צבורה ואחר כך לחופשה בלא תשלום • הוצאתם לחופשה תתבצע כפוף לשיח עם מפקד בדרגת תת אלוף ובאישור ראש חטיבת סגל או מי מטעמו
כרמלה מנשה
11 בנובמבר 2021
08:01

פרסום ראשון: בצה"ל אושר כי אנשי קבע שאינם מחוסנים ומסרבים להיבדק יוצאו לחופשה צבורה ואחר כך לחופשה בלא תשלום. כך פורסם הבוקר (חמישי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. הוצאתם לחופשה תתבצע כפוף לשיח עם מפקד בדרגת תת אלוף ובאישור ראש חטיבת סגל או מי מטעמו.

בצה"ל יש כעת פחות מ-450 חולים פעילים. מבצע חיסוני הדחף הוביל לכך ש-85% ממחוסני המנה השנייה ועברו חמישה חודשים ממועד חיסונים קיבלו מנת חיסון שלישית.

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם לפני כשבועיים כי אלוף פיקוד צפון השעה את מפקד יחידת האלפיניסטים, סגן אלוף במילואים, שסירב להתחסן. למרות הנחיות צה"ל המאפשרות לחיילים לא להתחסן ולבצע בדיקת PCR. הקצין כתב במכתבו לפקודיו כי "האלוף עומד על כך שכלל המפקדים הבכירים צריכים להתחסן על מנת להוות דוגמה אישית".

יממה לאחר הפרסום בוטלה השעייתו. אלוף פיקוד הצפון אמיר ברעם נאלץ לבטל את החלטתו. הסיבה לביטול אינה התערבות משפטית, אלא לשכת הרמטכ"ל שהתערבה בשינוי ההחלטה. מצה"ל נמסר כי "בהתאם להנחיות, מפקד היחידה ימשיך בתפקידו כפוף להצגת בדיקת PCR שלילית בשל החשיבות לשמירה על בריאות המשרתים וכשירות היחידות המבצעיות".