ניצב ג'מאל חכרוש, סימני קליעים על שער ביתו

הוגש כתב אישום נגד היורים על ביתו של ניצב חכרוש

מוחמד אבו סמרה בן 21 ועורך הדין אוסמה ח’טיב בן 33 מואשמים בירי לעבר שטח בנוי, הובלה ונשיאת נשק ושיבוש מהלכי משפט • המניע לירי: התערבות של חכרוש בסכסוך בין משפחות בכפר קנא • עו"ד ח’טיב: "אני חף מפשע, הצדק ייצא לאור"
אורלי אלקלעי
11 בנובמבר 2021
10:05

הירי אל ביתו של ניצב חכרוש: לבית משפט המחוזי בנצרת הוגש הבוקר (חמישי) כתב אישום נגד מוחמד אבו סמרה תושב חיפה בן 21, ועורך הדין אוסמה ח’טיב, תושב כפר כנא בן 33 הנאשמים בירי לעבר ביתו של ניצב ג׳מאל חכרוש, ראש אגף סייף ללחימה בפשיעה בחברה הערבית לפני כחודשיים בכפר כנא. מכתב האישום עולה כי המניע לירי הוא התערבות של חכרוש בסכסוך בין משפחות בכפר קנא לטובת אחת המשפחות.

עו"ד אוסמה ח'טיב

מהירי לא נפגע איש, אך נגרם נזק לשער ביתו של ניצב חכרוש. השניים מואשמים בירי לעבר שטח בנוי, הובלה ונשיאת נשק ושיבוש מהלכי משפט. בית המשפט המחוזי בנצרת האריך עד להחלטה אחרת את מעצרו של ח’טיב לצורך העברת תיק החקירה והראיות לידי עורכי דינו.

בראשית השבוע הודיעה המשטרה כי פיענחה את אירוע הירי לאחר חודשיים של חקירה של ימ"ר צפון ושב"כ. פרקליטות מחוז צפון הגישה הצהרת תובע נגד שני החשודים. אחד מהם, עורך הדין ח'טיב, הוא גם שכנו של חכרוש.

בן דודו של עו"ד ח'טיב, עלי ח'טיב, אמר הבוקר בבית המשפט כי בן דודו חף מפשע: "הוא עורך דין. הוא לא עשה שום דבר. אני מצפה שיצא זכאי. הוא לא היה שם ולא ירה ולא יודע שום דבר. יש צדק במדינת ישראל והוא יצא".