וינה
צילום: אי-פי

בתוך ימים: אוסטריה צפויה להטיל סגר על לא מחוסנים

קנצלר אוסטריה: "מספר המחוסנים אצלנו מביש, בעוד כמה ימים נציג לציבור סגר על לא מחוסנים" • שיאי תחלואה מפרוץ המגפה נשברים באירופה: 50 אלף נדבקים ביממה בגרמניה ו-30 אלף מתים בתוך חודש ברוסיה
בן יניב ורם ברנדס
11 בנובמבר 2021
14:44
עודכן ב 16:48

ברקע התחלואה העולה באירופה: אוסטריה, המדינה המערב-אירופית עם האחוז הנמוך ביותר של מחוסנים בשתי מנות (65% בלבד), עתידה להחיל בימים הקרובים סגר על כל האזרחים שלא חוסנו נגד קורונה. קנצלר אוסטריה אלכסנדר שלנברג אמר היום (רביעי) כי ההחלטה על הטלת סגר על לא מחוסנים תתקבל בתוך כמה ימים.

"מספר המחוסנים אצלנו הוא מביש" קבע שלנברג, "בעוד כמה ימים נציג לציבור סגר על לא מחוסנים". עוד ביום שישי הכריזה ממשלת אוסטריה כי אנשים שלא חוסנו לא רשאים להיכנס למסעדות, בתי קולנוע, תיאטראות ומכוני יופי.

שיאי תחלואה מפרוץ המגפה נשברים באירופה

אחרי שאתמול דווח על שיאי תחלואה בקורונה מאז פרוץ המגפה ברוסיה וסלובקיה או מזה חודשים רבים באוקראינה, הולנד, הונגריה וצ'כיה - עתה נשברים שיאים גם בגרמניה ובבלגיה. בהולנד הממשלה דנה באפשרות להטיל סגר של 14 ימים, ההחלטה צפויה להתקבל ביממה הקרובה. 

מכון רוברט כוך מסר כי בגרמניה נמדד שיא תחלואה יומי בנגיף מאז פרוץ המגפה - 50,196 נדבקים חדשים. 235 אנשים מתו מהנגיף ביממה החולפת במדינה. בכך עלה מספר מניין המתים מקורונה שם ל-97,198 בני אדם. 

בבלגיה דווח כי 14,586 נדבקים חדשים אובחנו בה ביממה החולפה - המספר הגבוה ביותר מאז נובמבר של השנה שעברה. ממשלת הולנד שוקלת הטלת סגר של שבועיים, והיא צפויה לקבל החלטה בתוך 24 שעות.

ברוסיה מתו בתוך פחות מחודש 30,356 בני אדם מקורונה, בבריטניה 15,451, ברומניה 11,427 ובבולגריה 3,750 בני אדם. לפי נתוני אוניברסיטת ג'ונס הופקינס האמריקנית, בסך הכול 251 מיליון בני אדם נדבקו בקורונה ברחבי העולם ויותר מחמישה מיליון מתו.

אתמול שר הבריאות הצרפתי, אוליביה וראן, אמר בריאיון שהעניק לערוץ הטלוויזיה TF1 כי מה שקורה כעת בצרפת נראה כמו תחילתו של גל חמישי, כמו שיש במדינות שכנות. משרד הבריאות הצרפתי הודיע היום כי ביממה החולפת אובחנו יותר מ-11,800 נדבקים חדשים בקורונה במדינה. זהו היום השני ברציפות עם יותר מעשרת אלפים מקרים שם.