המחאות הערב
צילום: TPS

מחאת סנדק: שישה עצורים בהפגנה בכניסה לירושלים

יותר מ-100 מפגינים מתחת לגשר המיתרים. כביש 1 נחסם באופן חלקי, המשטרה מנסה לפזר את המפגינים. המוחים קוראים להעמיד לדין את השוטרים שהיו מעורבים במרדף שבסופו מת הנער. מפגינים הניפו שלט עליו צויר טלאי צהוב ונכתב "נער גבעות"
כרמל דנגור
11 בנובמבר 2021
21:12
עודכן ב 23:59

מות אהוביה סנדק: יותר מ-100 מפגינים מוחים הערב (חמישי) בכניסה לירושלים בדרישה להעמיד לדין את השוטרים שערכו את המרדף שבו נהרג בן ה-16. שישה מפגינים נעצרו במקום. מפגינים הניפו שלט עם טלאי צהוב ועליו הכיתוב "נער גבעות". המשטרה חסמה חלקית את כביש מספר 1 באזור ומכווינה את הנהגים לדרכים חלופיות. השוטרים משתמשים במכת"זיות לפיזור המפגינים.

במוצאי שבת ניסו מאות מפגינים לחסום את הכניסה לבירה. כמה צעירים טיפסו על גג אוטובוס, גרמו נזק לניידות ויידו אבנים לעבר הכוחות. 21 חשודים נעצרו בגין הפרת הסדר הציבורי, אלימות ותקיפת שוטרים. בהפגנה אחרת, יומיים קודם לכן, נעצרו 14 מהמפגינים.

בתחילת החודש פורסם בכאן חדשות כי באופן חריג, ההחלטה בתיק אהוביה סנדק עוברת מפרקליט המדינה ליועץ המשפטי לממשלה. נער הגבעות בן ה-16 מההתנחלות בית עין נהרג בהתנגשות בין כלי רכב שבו נסע לרכב משטרתי, בזמן מרדף בבנימין בחודש דצמבר האחרון. מאז התקרית התקיימה חקירה בעניין, וטרם הוחלט אם להעמיד לדין מי מהשוטרים שביצעו את המרדף.