גדעון סער

סער בריאיון לחדשות הערב: "נצליח להעביר את החוק להגבלת כהונת רה"מ"

שר המשפטים על הצבעת הסיעה נגד ההתיישבות הצעירה: "חקיקה היא לא הפתרון לסוגיה" • על מינוי מאיר שטרית לוועדה לבחירת היועמ"ש: "הוא לא נחקר ולא נשפט, לא נדבק בו רבב"
מיכל רבינוביץ'
11 בנובמבר 2021
22:02

שר המשפטים גדעון סער אמר הערב (חמישי) בריאיון למיכל רבינוביץ' בחדשות הערב בכאן 11 כי "אנחנו נצליח להעביר את החוק להגבלת כהונת ראש הממשלה", אותו יביא לאישור ועדת השרים לחקיקה ביום ראשון. כמו כן, התייחס סער לחוק למניעה מנאשם בפלילים לכהן כראש ממשלה ואמר כי "נפעל כדי להגיע להסכמות".

בריאיון לרבינוביץ', התייחס סער גם לביקורת על הצבעת סיעת "תקווה חדשה" אתמול נגד ההתיישבות הצעירה ואמר "אנחנו מעודדים את הרחבת ההתנחלויות. חקיקה היא לא הפתרון לסוגיה". על הביקורת מצד האופוזיציה אמר כי "מי שלא פתר את הסוגיה במשך 20 שנות שלטון - אינו יכול לצפות שהממשלה תפתור הכל תוך כמה שבועות, כמו במטה קסם". 

לשאלתה על מינויו של מאיר שטרית לוועדה לבחירת היועץ המשפטי לממשלה, אשר עורר התנגדויות רבות, אמר סער כי "שר המשפטים לשעבר שטרית לא נחקר מעולם ולא נשפט מעולם. האם יכול להיות שמי שהיה כשיר לפני 7 וחצי שנים להיות נשיא המדינה - לא יכול להיות כשיר להיות חבר בוועדה?".

ביחס לסקרי הבחירות שאינם מראים מגמה של עלייה באחוזי ההצבעה למפלגתו, אמר כי "כשנגיע לבחירות תהיה לנו רשימת הישגים מרשימה ועם פריצת דרך להחזרת מדינת ישראל ליציבות, אחרי שנתיים של כאוס. נצליח בבחירות הבאות יותר מאשר בקודמות".

לפני כחודש פרסם סער את תזכיר החוק להגבלת כהונת ראש הממשלה, לפיו ראש ממשלה שכיהן בתפקיד שמונה שנים, ברציפות או לא ברציפות, לא יוכל להמשיך להחזיק בו. החוק לא צפוי להיות רטרואקטיבי - ולא יחול על ראש האופוזיציה, בנימין נתניהו, והשנים בהן שימש כראש ממשלה לא ימנו במסגרתו. לפי התזכיר, כהונה בתפקיד ראש הממשלה החליפי בממשלת חילופים אינה בגדר כהונה כראש הממשלה.

באוקטובר פרסם שר המשפטים את תזכיר החוק שימנע מנאשם בפלילים מלהרכיב ממשלה, אותו יזם. לפי ההצעה, ח"כ לא יהיה כשיר להקמת ממשלה אם הואשם בעבירה שהעונש בגינה הוא יותר משלוש שנות מאסר. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי ראש הממשלה נפתלי בנט אישר את חשיפת התזכיר לציבור.