מיכאלי בריאיון

מיכאלי על הפרסום בכאן חדשות: "לא בודקת השתייכות פוליטית, מחפשת אנשי מקצוע"

שרת התחבורה בריאיון לחדשות השבת: "עלינו לתת אופציות לתחבורה ציבורית גמישה יותר ומעודכנת" • על הפונדקאות: "אידאולוגיה מתנגשת עם מורכבות החיים וצריך להכיל את זה" • על תחקיר גל אוחובסקי: "החברה הישראלית לא הייתה מסוגלת לדבר על פגיעה מינית בגברים"
חדשות השבת
13 בנובמבר 2021
20:26
עודכן ב 21:35

שרת החבורה מרב מיכאלי דיברה הערב (שבת) בריאיון לדב גיל-הר בחדשות השבת בכאן 11 על התפקיד, הקואליציה והבחירה בפונדקאות. "זה לא סוד שיש לי קושי עם הפורמט של פונדקאות ועשיתי כל מאמץ לא להזדקק לזה", היא סיפרה. "זה אחד מהמקומות שהאידאולוגיה מתנגשת עם מורכבות החיים וצריך להכיל את זה". 

מיכאלי התייחסה למעצר הישראלים בטורקיה ואמרה: "כרגע ישראל עושה כל מאמץ לעזור לאזרחיה בטורקיה, כל מילה מעבר לזה היא לא לטובת העניין". היא הוסיפה שלא תמליץ לישראלים שלא לטוס לטורקיה, והסבירה: "אזהרות מסע הן לא באחריותנו, אנחנו לא במקום הזה". 

שרת התחבורה התייחסה לפרסום כאן חדשות על הדרישה של מנכ"לית משרדה לפטר שני בכירים, שהיו מזוהים כאנשים ליכוד. "אני לא בודקת מה ההשתייכות הפוליטית של אף אדם", טענה מיכאלי. "אני מחפשת את אנשי המקצוע הטובים ביותר. מי שאין להם את הכלים צריכים לפנות את מקומם". 

צפו בריאיון המלא בחדשות השבת בכאן 11

שרת התחבורה חזרה על הצורך בחיזוק התחבורה הציבורית כדי לפתור את בעיית הפקקים האדירה בישראל. "עלינו לתת אופציות לתחבורה ציבורית גמישה יותר ומעודכנת. הסבסוד של התחבורה הציבורית בישראל מאוד גדול, אבל הוספתי אליו עוד 7.5 מיליארד שקלים. 80% מתוספת התקציב של משרד התחבורה מיועד לתחבורה הציבורית", היא ציינה. 

על תחקיר גל אוחובסקי, שנחשף בכאן חדשות, אמרה השרה מיכאלי: "היו ימים שאף אחת ואף אחד לא העז להעלות על דעתו להתלונן, לפרסם או להגיד משהו על פגיעה מינית, ואז אני הייתי צריכה לדבר. זה היה לפני קרוב ל-30 שנה. היום נשים וגברים באים ואומרים 'פגעו בי'. לשמחתי, המשטרה חוקרת את הדבר הזה ולא צריך שאני אלך להגיש את התלונה. לחברה הישראלית לקח הרבה זמן להיות מסוגלת לדבר על פגיעה מינית בנשים, והיא לא הייתה מסוגלת לדבר על פגיעה מינית בגברים, והיום סוף סוף אנחנו מגיעים למקום הזה".