בני הזוג אוקנין

"בטוח בטורקיה": הסרטון של בני הזוג אוקנין ימים לפני המעצר

גורמים ישראלים: אופטימיות זהירה מאוד בנוגע לסיכוי לסיום חיובי של הפרשה. היום ביקר דיפלומט ישראלי את שני בני הזוג, ומורדי אוקנין גם זכה לביקור של עורך דינו
חן ביאר ועמיחי שטיין
15 בנובמבר 2021
22:16

"אין מה לפחד": בסרטון שצילמו בני הזוג מורדי ונטלי אוקנין לפני מעצרם ושפורסם הערב (שני) נראים השניים מספרים על תחושת הביטחון באיסטנבול. "כיף בטורקיה, בטוח בטורקיה, מדברים עברית חופשי. מסתובבים חופשי, מתים עלינו הישראלים. תבואו, הכול בטוח", אמרו השניים בסרטון.

גורמים ישראלים הביעו הערב אופטימיות זהירה מאוד בנוגע לסיכוי לסיום חיובי של הפרשה. במהלך היום נערכו שיחות בין בכירים ישראלים לטורקים - כשאחת התוצאות מאותן שיחות היא ההסכמה הטורקית שדיפלומט ישראלי ייפגש עם העצורים.

שר החוץ לפיד קיים היום הערכת מצב, יחד עם בכירי משרד החוץ ובהם המנכ"ל אלון אושפיז. גורמים במשרד החוץ לכאן חדשות כי הביקור הקונסולרי הוא צעד בכיוון הנכון, אבל המטרה היא להחזיר את העצורים הביתה.

עורך הדין הישראלי, ניר יסלוביץ, ביקר הערב את מורדי אוקנין בכלא מלטפה באיסטנבול שבו הוא עצור. בסיום הפגישה הוא סיפר: "התנאים שבהם מורדי שוהה לא פשוטים בכלל, הוא נרגש לראות מישהו שדובר בעברית. הפגישה כללה לא מעט דמעות". מחר יהיה נסיון לבקר גם את נטלי בבית מעצר בצדה השני של העיר, מה שדורש אישור נפרד של בית משפט אחר. הביקור ערך כמה שעות, במהלכו היה מורדי נרגש מאוד. הוא סיפר שתנאי המעצר לא פשוטים. הוא מוחזק בתא ללא עצורים נוספים ומתקשה לתקשר עם אנשי בית המעצר. מאז מעצרו לפני שבוע נחקר אוקנין פעם אחת בלבד במשך כחצי שעה.

הערב נחתה באיסטנבול ראש המחלקה הקונסולרית במשרד החוץ, שתנהל ביחד עם אנשי הקונסוליה את המגעים מול השלטונות הטורקיים. עדיין לא נקבע מועד לביקור של העצורים מצד גורם דיפלומטי.