ליברמן, ארכיון
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

ליברמן: רואים את הפעילות בכרטיסי האשראי - יש פה חגיגת קניות

שר האוצר בריאיון בכאן רשת ב: אנחנו חייבים 60 אלף יחידות דיור כדי לספק את השוק
הבוקר הזה
16 בנובמבר 2021
07:16

שר האוצר אביגדור ליברמן התייחס הבוקר (שני) לנתוני מדד המחירים לצרכן שפורסמו אתמול ואמר כי בישראל יש חגיגה של קניות. בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, אמר ליברמן: "אני מסתכל על מה שקורה אצל הצרכן הישראלי, הצמיחה היא 7.1%, אי אפשר לבטל את זה. אנחנו רואים פעילות בכרטיסי האשראי – יש פה חגיגת קניות".

האזינו לריאיון עם ליברמן בכאן רשת ב

על מחירי הדיור אמר שר האוצר: "אני מסתכל על הירושה שקיבלנו, אנחנו חייבים 60 אלף יחידות דיור כדי לספק את השוק. כשכמה שנים ברצף בונים פחות נוצר מחסור בהיצע. כשריבית הפריים היא אפס, זה הדחף למשכנתאות שהישראלים לקחו בצורה שלא ראינו מאז בית שני". 

שר האוצר ויו"ר ישראל ביתנו התייחס למשבר הקואליציוני המסתמן סביב חוק החשמל ואמר: "אין אולטימטומים, יש בעיות, אבל הקואליציה מתפקדת. המכנה המשותף של הקואליציה הזו הן בעיות הפנים שלא טופלו המון שנים".

אתמול דיווחה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה כי מחירי הדירות עלו ב0.7% בחודשים אוגוסט-ספטמבר לעומת החודשיים שקדמו להם, ובכך השלימו עלייה של כמעט 10% לעומת אוגוסט-ספטמבר בשנה שעברה. 

מדד המחירים לצרכן עלה באוקטובר ב0.1%. עלייה ניכרת נרשמה בסעיפים האלה: הלבשה והנעלה 3.6%, תרבות ובידור 1.1%, ומזון 0.9%. מנגד, ירידת מחירים ניכרת נרשמה בסעיף הירקות והפירות הטריים 2.5%, ובסעיף התחבורה ירידה של 1.1%. מתחילת השנה עלה מדד המחירים לצרכן ב2.6%, ובשנה שחלפה מאוקטובר אשתקד ב2.3%.