-
צילום: בית החולים הפסיכיאטרי לב השרון

בעלה של האחות שהותקפה: "לקח זמן עד שמישהו התערב"

האחות הראשית בבית החולים הפסיכיאטרי "לב השרון", בו שובתים היום כאות הזדהות עם האחות שהותקפה ע"י מטופלת, לכאן רשת ב: "אף אחד לא הכשיר אותנו לחטוף מכות"
כאן רשת ב
16 בנובמבר 2021
13:18

מיכאל, בעלה של האחות שהותקפה אתמול על ידי מטופלת בבית החולים הפסיכיאטרי "לב השרון" בצור משה, אמרה היום (שני) בריאיון לאסתי פרז בכאן רשת ב: "במשך די הרבה זמן, ללא התערבות של אנשי צוות אחרים, הכניסו לה מכות ונשיכות, ונתלשו לה שיערות. לקח זמן עד שהיה מישהו שהתערב, הפריד והשתלט על המטופלת". הבעל הוסיף כי היה "מצפה שאנשי אבטחה ילוו יותר את המחלקות, במיוחד במקומות את אלה עם המסוכנות". לדבריו, "החקיקה בנושא לא מיושמת, ואנחנו כרגע בפחד מפני מה שיקרה בפעם הבאה".

האזינו לריאיון של מיכאל בתוכנית "בחצי היום"

"היא מתאוששת ונחה בבית", הוא סיפר. "היא קיבלה זריקות אחרי כל הנשיכות. היא סיפרה שמטופלת שהיא הייתה צריכה לתת לה זריקה בטיפול שגרתי פתאום תקפה אותה. היא עובדת בתחום 8 שנים ונחשפה להרבה אירועי אלימות, דברים כאלה קורים הרבה. זה לצאת לקרב כל פעם שהיא הולכת לעבודה. זה מובן שמטופלים פסיכיאטרים ינטו לנהוג באלימות, אבל המטרה היא למנוע את זה לפני שנגרם נזק". לבסוף אמר הבעל כי הוא "מאמין שהיא תמשיך לעבוד".

מוקדם יותר אמרה האחות הראשית בבית החולים, גלית לוי, בריאיון לערן זינגר בכאן רשת ב כי "מדובר במטופלת פסיכוטית". לדבריה, "אנחנו בודקים אפשרות להעביר אותה לבית חולים אחר כי אם הצוות כאן לא יכול להכיל אותה, היא לא תקבל טיפול מיטבי. אפשרות נוספת היא לבודד אותה או להצמיד לה איש ביטחון. אין לנו הרבה אמצעים".

האזינו לריאיון של גלית לוי בתוכנית "סדר יום"

"אנחנו מחויבים לתת טיפול למטופלים שלנו, ויחד עם זאת אנחנו לא יכולים לספוג אלימות כזו קשה", הדגישה לוי, שמשמשת גם יו"ר העומותה לסיעוד פסיכיאטרי בישראל. "כל שני וחמישי איש צוות אחר חוטף ונמצא בבית בגלל תאונת עבודה. צוות סיעודי לא בא לעבודה כדי לחטוף מכות, אלא כדי לתת טיפול. אף אחד לא הכשיר אותנו לחטוף מכות, זה לא התפקיד שלנו. זה יום מאוד עצוב בשבילי".

בבית החולים מקיימים הבוקר שביתת מחאה בת שעתיים לאות הזדהות עם האחות שהותקפה אתמול. המטופלת פגעה בה בראשה, בידיה וברגליה. האחות פונתה לבית חולים לקבלת טיפול ומצבה הנפשי הוגדר קשה. תלונה הוגשה במשטרה.