וואליד טאהא ושקד
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אין הסכמות בין שקד לרע"ם: ההצבעה על חוק החשמל נדחתה

ההצבעה צפויה להתקיים ביום שני הבא, אז יערכו גם הצבעות על הצעות חוק ממשלתיות. ח"כ טאהא מאיים: אם חוק החשמל לא יעבור - אף חוק לא יעבור • במפלגתו של מנסור עבאס מתכננים להפיל חוק נוסף של שקד להארכת תוקף הוועדה המיוחדת לתכנון ובנייה בחריש
יערה שפירא וסולימאן מסוודה
16 בנובמבר 2021
21:36

עליית מדרגה נוספת נרשמה היום (שלישי) בעימות בין ימינה לרע"ם סביב חוק החשמל, כשההצבעה על חוק החשמל נדחתה לשבוע הבא, ככל הנראה ליום שני. זאת, כדי לנסות להגיע להסכמות בין חבר הכנסת מרע"ם ווליד טאהא לשרת הפנים איילת שקד. מוקדם יותר היום התקיימה ישיבה בין אנשיה של השרה שקד לבין אנשיו של הח"כ טאהא. ביום שני יערכו גם הצבעות על הצעות חוק ממשלתיות, וטאהא מאיים כי אם חוק החשמל לא יעבור - אף חוק לא יעבור.

כפי שפורסם אמש בחדשות הערב, ברע"ם הציבו אולטימטום לקואליציה, לפיו אם הצעת חוק החשמל לא תעבור בוועדת הפנים - לא תעבור אף חקיקה במליאה. עוד דווח כי בסיעת רע״ם זועמים גם על השינוי בחלוקת הרווחים של מפעלי ים המלח עליו החליטה לאחרונה השרה שקד.

בנוסף פורסם בחדשות הערב כי ברקע העימות בקואליציה סביב חוק החשמל, ברע"ם מתכוונים להפיל חוק נוסף של שרת הפנים איילת שקד שיעלה מחר להצבעה. מדובר בהצעה להארכת תוקף הוועדה המיוחדת לתכנון ובנייה בחריש, שלטענת רע"ם פוגעת ברשויות ערביות בסביבה. החוק אמור היה לעלות להצבעה כבר היום ונדחה בינתיים למחר, נוכח התנגדות רע"ם. בקואליציה ינסו להגיע להסכמות אך אם ייכשלו, ישקלו לדחות גם את ההצבעה הזאת.

הבוקר פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי שתי המפלגות החלו לגייס מפלגות אחרות מהקואליציה ומהאופוזיציה כדי שיצביעו איתן על חוק החשמל. המצב שבו בתוך הקואליציה מגייסים קולות אחד נגד השני הוא חסר תקדים ומעיד על חומרת המשבר.