חיסון לקורונה
צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

בוסטר לבני הנוער? ועדת החיסונים תדון בנושא בשבוע הבא

הוועדה תתכנס מאחר שבימים הקרובים יעברו חמישה חודשים מתחילת חיסון בני 15-12 • משלוח ראשון מחברת פייזר היה אמור להגיע כבר היום • שר הבריאות אמר בריאיון לכאן רשת ב: "הגל הרביעי מאחורינו, אך הקורונה לא נגמרה"
קטי דור
17 בנובמבר 2021
10:09
עודכן ב 21:21

ועדת החיסונים והצוות לטיפול במגפות ידונו ביום ראשון במתן הבוסטר לילדים בי 12 עד 15, כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. זאת לאחר שבימים הקרובים תסתיים תקופה של חמישה חודשים מאז קיבלו המתחסנים הראשונים את המנה השנייה, והם מוגדרים בתקופת הדעיכה החיסונית. בדיון ימסרו לחברי הועדה נתונים על דעיכה חיסונית ועל משמעות  התחלואה  של בני שכבת הגיל שחוסנו בשתי מנות. 


בכירים במשרד הבריאות אמרו לכאן חדשות: "הדעיכה עלולה בהחלט להשפיע לרעה על מצב התחלואה, וזה מגדיל את הסיכון שתהיה התפרצות. כי אוכלוסייה של עוד כמה מאות אלפי מחוסנים תהיה כבר פחות מחוסנת".

משלוח חיסוני הילדים של חברת פייזר לא יגיע היום כמתוכנן, וכרגע המועד החדש המדובר הוא יום רביעי בשבוע הבא. במשרד הבריאות ממתינים להסבר החברה על הסיבות לעיכוב. לצד זאת, שר הבריאות ניצן הורוביץ הבהיר הערב בריאיון לשלי יחימוביץ' בכאן רשת ב כי אין עיכוב בחיסונים: "מההתחלה היה ידוע שנקבל את החיסונים בחציו השני של נובמבר. אני מניח שכבר באמצע השבוע הבא יהיה אפשר להתחסן ויהיו חיסונים לכולם".

האזינו לריאיון עם שר הבריאות הורוביץ בכאן רשת ב

עוד בנושא חיסוני הילדים, אמר הבוקר מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש כי "זו החלטה רגישה, אנחנו לא רוצים שזה יכפה בכל מיני צורות של תשלום על בדיקות וכדומה, אלא מהאינטרס הבריאותי".

השר הורוביץ הוסיף בריאיון לכאן רשת ב כי "בגדול הגל הרביעי מאחורינו, העניין הוא שהקורונה לא נעלמה ולא נגיע עכשיו ל-0 נדבקים וחולים. בהחלט ייתכן שיהיו גלים נוספים ואנחנו מתוכננים ולא נחים על זרי הדפנה".

על גל התחלואה שפוקד את אירופה, וההחלטה באוסטריה להטיל סגר רק על לא מחוסנים, אמר שר הבריאות: "יש בזה בעייתיות גדולה. גם פה היו רעיונות בתחילת המגפה לעשות סגר רק על מבוגרים כדי להגן עליהם. זה לא רק בלתי אפשרי ליישום, אלא גם מעלה קשיים מוסריים. לא נשקלת אפשרות כזו בישראל".

הורוביץ התייחס גם לאירועי האלימות האחרונים בבתי החולים: "זה לא צריך לקרות, בית חולים זה מקום שמגיעים אליו במצבים הכי קשים ועובדים שם צוותים בלחץ גדול. לא חושב שיש אפילו צורך להסביר. אנחנו נתגבר את האבטחה, צר לי שאני צריך להתעסק בזה ולא בבריאות".

השתתפו בהכנת הידיעה: שרון עידן ונוב ראובני