אנטישמיות בארה"ב

"חברות התרופות הן של הגזע היהודי": גילויים אנטישמיים בהפגנות מתנגדי החיסונים

צלבי קרס, מפגינים עטויי טלאי צהוב ודוברים הקוראים קריאות אנטישמיות בוטות - כל אלה הפכו לחלק מגל ההפגנות נגד חובת החיסונים נגד קורונה בארצות הברית. הרשויות וגם מתנגדי החיסונים מגנים בתוקף את גילויי האנטישמיות, אבל בשטח התופעה טרם נבלמה
נתן גוטמן
18 בנובמבר 2021
02:17
עודכן ב 09:11

אלמנטים אנטישמיים הם מרכיב נפוץ במחאות מתנגדי החיסונים בארצות הברית, עד כדי כך שהמחזות האלה הפכו כמעט לשגרה. לפעמים, שנאת היהודים שצצה היא גלוייה ובוטה. דוגמה אחת כזו היא הדברים החריפים שנשמעו במהלך ישיבת מועצת החינוך בפרבר באריזונה.

"כל חברות התרופות בבעלותו של גזע אחד. לוקחים מהכסף שלכם ונותנים לחברות התרופות האלה, ואם רוצים לדבר על גזע - אלה היהודים", אמרה מעל הפודיום תושבת אריזונה, שהגיעה למחות על החובה להתחסן. מה שצרם לא פחות מהדברים הקשים שאמרה - הם מחיאות הכפיים שזכתה להם מהקהל. גם הגינוי לדברים בישיבה היה רפה.

וזה לא קורה רק באריזונה. ישיבות מועצות החינוך בכלל הפכו לזירת הקרבות המועדפת של מתנגדי החיסונים, ולבית למפיצי שנאה ואנטישמיות. החיבור בין התנגדות לחיסונים לשנאת יהודים צץ לא פעם. השבוע זה קרה אפילו בניו יורק, בכינוס בחירות של מועמד רפובליקני - שם נשא מפגין שלט עם צלב קרס, ממש בלב האירוע. המועמד טען כי לא ראה את השלט שמאחוריו.

"לחסן את היהודים". השלט האנטישמי בגשר בטקסס

בטקסס התנוסס שלט פוגעני על גשר מעל כביש הומה, ועליו הכיתוב: "לחסן את היהודים". התופעות המטרידות זוכות לגינויים חריפים אומנם, אבל בכל זאת צצות ומופיעות שוב ושוב ברטוריקה של מתנגדי החיסונים - שלא מהססים לצעוק את השנאה שלהם החוצה.