-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בנט: משלישי הקרוב ניתן יהיה לחסן ילדים, אקח את בני הקטן

לאחר העיכוב: משלוח החיסונים הראשון לילדים יגיע מחר • דעיכת הגל הרביעי נבלמה: מקדם ההדבקה עלה ל-1 • ועדת החיסונים תדון בבוסטר לבני הנוער בשבוע הבא. בבתי החולים מאושפזים 196 בני אדם במצב קשה
שרון עידן, נוב ראובני וגילי כהן
19 בנובמבר 2021
09:35
עודכן ב 15:24

אחרי העיכוב בהגעתו, משלוח החיסונים הראשון לילדים יגיע מחר עם כ-800 אלף מנות חיסוני פייזר לנגיף קורונה, כך פורסם היום (שישי). ראש הממשלה נפתלי בנט התייחס לנושא לפני כניסת השבת ברשתות החברתיות, וכתב: "אקח השבוע את בני הקטן דוד להתחסן. החובה הראשונה שלנו כהורים היא פשוט להגן עליהם".

בתוך כך, משרד הבריאות פרסם את נתוני התחלואה בקורונה, מהם עלה כי מקדם ההדבקה עלה ל-1, ובכך נבלמה דעיכת הגל הרביעי. נכון להיום משאושפזים בבתי החולים 196 בני אדם במצב קשה. יותר מארבעה מיליון בני אדם קיבלו את המנה השלישית של החיסון.

ענקית התרופות "מודרנה" הודיעה היום שמנהל המזון והתרופות האמריקני אישר לשימוש חירום את מנת בוסטר של החיסון שלה מגיל 18 בארצות הברית. 

אתמול פורסם בחדשות הערב כי בכירי משרד הבריאות מודאגים מהאפשרות שמקדם ההדבקה ימשיך לעלות והתכנסו שלשום בפתאומיות. הם הביעו תקווה כי מבצע חיסון הילדים יוביל לירידה שלו. בכירים במשרד הבריאות אמרו לכאן חדשות: "הדעיכה עלולה בהחלט להשפיע לרעה על מצב התחלואה, וזה מגדיל את הסיכון שתהיה התפרצות כי אוכלוסייה של עוד כמה מאות אלפי מחוסנים תהיה כבר פחות מחוסנת".