-

ה-FDA אישר: בני 18+ יקבלו חיסון שלישי בארה"ב

מנהל המזון התרופות האמריקני אישר את מנות הבוסטר של פייזר ומודרנה • סגר מלא יוטל באוסטריה, אזרחים יחוסנו לפי חוק • גם בסלובקיה שוקלים סגר על לא מחוסנים, בהונגריה מחסנים במנת דחף את הצוותים הרפואיים ובגרמניה מתבטלים שוקי חג המולד
יואב זהבי, נתן גוטמן ובר שפר
19 בנובמבר 2021
11:46
עודכן ב 16:30

מנהל התרופות המזון האמריקני (ה-FDA) אישר היום (שישי) את מנת הבוסטר של פייזר ומודרנה לבני 18 ומעלה בארצות הברית. זאת לאחר שבחודש ספטמבר ה-FDA אישר את מתן הבוסטר מגיל 65 ולקבוצות סיכון בלבד. הנימוק אז לדחות את מתן מנת החיסון לכלל האוכלוסיה היה שאין מספיק נתונים שיצדיקו את נחיצות המנה השלישית. 

אוסטריה: הקנצלר אלכנסדר שלנברג, הכריז הבוקר במסיבת עיתונאים כי החל מיום שני יוטל במדינה סגר מלא, בעקבות העלייה בתחלואה בשבועות האחרונים. עוד הכריז הקנצלר כי מ-1 בפברואר יחויבו אזרחי אוסטריה להתחסן נגד קורונה. בכך תהפוך ארצו למדינה המערבית הראשונה שמחליטה על חובת חיסונים.

זהו למעשה הסגר המלא הרביעי במספר שאליו נכנסת אוסטריה, שבה אובחנו לפי ממוצע שבועי כאלף מאומתים למאה אלף איש. עד כה חוסנו באופן מלא כשני שלישים מאוכלוסיית המדינה, מהשיעורים הנמוכים מבין מדינות האיחוד האירופי.

סלובקיה: אתמול הכריז ראש הממשלה שנשקלת אפשרות להטיל סגר על לא מחוסנים. במסיבת עיתונאים שכינס מסר ראש הממשלה אדוארד הגר כי "המצב בבתי החולים הולך ומחריף. עלינו להכריז סגר, אנחנו הולכים גם להקשיח את ההגבלות בשלושת השבועות הקרובים כדי למנוע את קריסת מערכת הבריאות".

הונגריה: התחלואה במדינה זינקה בשבועות האחרונים ואתמול רשמה המדינה את מספר הנדבקים הגבוה ביותר מאז חודש מרץ - 10,700. ראש הממשלה ויקטור אורבן הורה על חובת חיסון צוותי הרפואה במנת דחף. דובר לשכתו של אורבן הודיע אמש כי בהונגריה תשוב גם חובת עטיית מסיכה במקומות סגורים.

גרמניה: בעקבות העלייה בתחלואה שווקי חג המולד בברלין הבירה נסגרו ונמסר כי גם השנה הם לא ייפתחו למבקרים. רוב השווקים היו אמורים להיפתח בראשית השבוע הבא, אך לא יצליחו לעמוד כלכלית בהנחיות החדשות שהוציא הסנאט הגרמני.