פקקים
כאן חדשות

כמה זמן עוד נהיה תקועים בפקקים? | חיות כיס

ישראל עמוסה ברכבים פרטיים, והתחזיות לא מעודדות. מנכ"ל נתיבי איילון איתמר בן מאיר, האיש שעליו הוטלה המשימה הקשה מכל - להקל בעומסי התנועה הכבדים, מספר איך אפשר בכל זאת להתחיל לפתור את הבעיה
חיות כיס
20 בנובמבר 2021
10:16

פקקים זה אחד מהנושאים האלה שאפשר לדבר עליהם לנצח. ישראל היא מדינה פקוקה והנתונים לא עושים לנו טוב על הלב: רק השנה, כרבע מיליון מכוניות חדשות נוספו אל הכביש והשנה עוד לא נגמרה. עוד לפני שרבע מיליון המכוניות האלו הגיעו, כבר היינו המדינה הפקוקה ביותר ב-OECD. למעשה, ה-OECD קבע זאת כבר בשנת 2018 בדו"ח השנתי. באותה השנה משרד האוצר העריך שעד שנת 2030, כל אחד ואחת מאיתנו יעמדו בממוצע עוד שעה שלמה בפקקים כל יום, בנוסף על הזמן שאנו כבר מבזבזים. 

13 קמ"ש באיילון | האזינו להסכת "חיות כיס" 

איתמר בן מאיר, מנכ"ל "נתיבי איילון", החברה עליה הוטלה המשימה לנסות ולקדם פתרונות לפקקים, מספר בשיחה עם שאול אמסטרדמסקי מה לדעתו דרוש כדי שהמשבר ייפתר.  

בשנת 2016, הפכה נתיבי איילון לחברה ממשלתית, במטרה לסנכרן בינה לבין רכבת ישראל וחברות האוטובוסים. שניים מהפרויקטים הגדולים שמייעדת החברה לסיוע בפתרון בעיית הפקקים הם פרויקט הנתיבים המהירים, נתיב שיתווסף לאיילון מראשון לציון בדרום ועד נתניה בצפון, ובו תתאפשר נסיעה של רכבים רבי תפוסה בחינם, לצד חניוני ענק בפאתי גוש דן, מהם יצאו שאטלים למרכזי התעסוקה. 

מחשבים מסלול מחדש: מה יחלץ את ישראל מהפקקים? | האזינו להסכת "עוד יום"

אחת הבעיות שמקשות על פרויקטים מסוג זה לצאת לפועל היא הסירוב של הרשויות המקומיות לאפשר אותם. כולם בעד פרויקטים של תחבורה ציבורית, אבל לא בעיר שלהם, כשזה מוביל לפגיעה בנתיבים לרכבים הפרטיים ולביטול חניות. 

בן מאיר מספר כי לדעתו אחד מהפתרונות לבעיות אלה הוא להקשות על השימוש ברכב פרטי, כדי שאנשים יבחנו את החלופות. באותה נשימה, הוא מציע לתכנן בצורה יותר יעילה את קווי התחבורה הציבורית ולהנגיש אותה, כדי שהיא באמת תהווה אלטרנטיבה ראויה. הוא מציע בנוסף גם פרויקטים שיהפכו את החלופות לאטרקטיביות יותר- שבילי אופניים זמינים למשל, או תחבורה ציבורית מהירה ויעילה.