-

איך מתמודדים עם הרוחות הסוערות בחדרי המיון?

אחרי האירועים בסורוקה: חסן ג'נדאוי, קצין ביטחון בבית החולים רמב"ם בחיפה, מספר איך מתמודדים המאבטחים עם המשפחות שמגיעות לבתי החולים יחד עם פצועים באירועים פליליים בחברה הערבית
ערן זינגר, מרחאבית
20 בנובמבר 2021
12:43

אחד מהאירועים הבולטים בשבוע האחרון היה הקטטה ההמונית שהתפתחה מחוץ לבית החולים סורוקה, שמקורה בהגעת פצועים מאירוע אלימות במגזר הבדואי אל בית החולים. אירוע חריג זה הפנה זרקור אל הקושי הגדול איתו מתמודדים מאבטחי בית החולים, שלעתים קרובות מתקשים להתמודד עם הרוחות הסוערות שמתפתחות עם הגעת פצועים מאירועי אלימות, ובמיוחד עם המשפחות שמצטרפות אליהם. 

חסן ג'נדאוי, קצין ביטחון בבית החולים רמב"ם בחיפה, סיפר בשיחה עם ערן זינגר בהסכת "מרחאבית", כי חשים בבית החולים את העלייה באירועי האלימות בחברה הערבית: "אין יום שעובר ללא הגעת פצועים. זה לא רק הפצוע שנכנס לחדר ההלם, אלא צריך להתמודד גם עם המשפחה שלו. הם וצים להיכנס ולראות את המטופל". 

חסן מספר גם על חוסרים רבים בצוותי האבטחה בבתי החולים, שמקשים עליהם להתמודד עם כמויות רבות של אנשים המלווים את הפצועים. "אנחנו 4-5 מאבטחים מול מאה אנשים. צריכים להתקשר למשטרה עד שישתלטו על כל המצב ומנסים למנוע אלימות", הוא מספר. הוא סיפר איך רק בשבוע האחרון עם הגעת פצוע מכפר בצפון אחרי אירוע פלילי, תוך חמש דקות עשרות בני משפחה וחברים של הפצוע התאספו חדר המיון: "ראינו שזה יוצא משליטה".