פאנג שוואי
צילום: אי-פי

היעלמות הטניסאית הסינית: התקשורת המקומית מדווחת - היא נמצאת בביתה

פורסמו תמונות של הטניסאית פאנג שוואי, שהאשימה בכיר באונס, והתקשורת הרשמית במדינה טוענת שהן עדכניות: "היא תופיע בציבור בקרוב"
יואב זהבי
20 בנובמבר 2021
17:49

התקשורת הסינית הרשמית מדווחת כי הטניסאית פנג שוואי, שנעלמה מאז האשימה פוליטיקאי בכיר לשעבר באונס, כלל לא נעלמה, וכי היא מסתגרת בביתה ובימים הקרובים תופיע בציבור. זאת לאחר שהיום (שבת) פורסמו באינטרנט תמונות שלה - ולדבריו של העורך הראשי של ה"גלובל טיימס", עיתון המזוהה עם השלטון הסיני, התמונות עדכניות. כמו כן כתב העורך בחשבון הטוויטר שלו כי שוואי הסתגרה בביתה כדי שלא יטרידו אותה.

שוואי בת ה-35 אהודה מאוד בסין. בתחילת החודש פרסמה הטניסאית באתר חברתי סיני כי לפני כשלוש שנים אולצה לקיים יחסים עם ז'אנג גאולי, סגן ראש ממשלת סין לשעבר ויד ימינו של הנשיא שי ג'ינפינג. הפרסום הוסר בתוך דקות קצר ומאז היא לא נראתה בציבור.

שוואי תיארה פגיעה שאירעה במהלך מערכת יחסים בהסכמה שהתקיימה בין השניים. למרות שהפוסט הוסר בתוך דקות, הוא גרם לסערה של ממש בסין ולעבודה מאומצת של הצנזורים. מילות החיפוש "פנג שוואי" ואפילו "טניס" נחסמו. 

גאולי שימש כסגן ראש ממשלת סין בין 2018-2013, וכאחד משבעת חברי המועצה העליונה של המפלגה הקומוניסטית בין השנים 2017-2012. האקטיביסטית ליו פין אמרה לניו יורק טיימס ש-MeToo הגיע לסין לפני שלוש שנים, וכי "איש לא האמין שבזמן כה קצר יגיע עד לצמרת המפלגה הקומוניסטית".