צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
הכותל המערבי

השר כהנא: "צריך להשאיר את השליטה בכותל לאורתודוקסים"

השר לשירותי דת לכאן חדשות: "אפשר להגיע להסכמות על מתווה הכותל בלי לתת למיעוט שליטה במקום". ח"כ גלעד קריב תקף: "אם הוא רוצה לקדם את הרפורמות שלו, ראוי שיהיה יותר קשוב לעמדות יתר השותפות בקואליציה" • כהנא על חוק החשמל: הקואליציה תצביע בעדו רק אם יעלה לפי ההסכמות שהיו מול שקד
הכול פוליטי
20 בנובמבר 2021
23:19

השר לשירותי דת, מתן כהנא, אמר הערב (שבת) כי צריך להשאיר את השליטה בכותל לזרם האורתודוקסי. בריאיון ליערה שפירא וסולימאן מסוודה בתוכנית "הכול פוליטי" בכאן 11, הוסיף השר כהנא: "רוב היהודים בישראל הם אורתודוקסים. לא צריך לתת לזרמים אחרים לנהל את הכותל, אפשר להגיע להסכמות בלי לתת למיעוט שליטה במקום".

יו"ר ועדת חוקה, הרב גלעד קריב, הגיב על דבריו של השר לענייני דת ותקף: "אם כהנא רוצה לקדם את הרפורמות שלו, ראוי שיהיה יותר קשוב גם לעמדות יתר השותפות בקואליציה". עוד הוסיף: "הוא שוכח כי רוב היהודים בישראל אינם אורתודוקסים, אלא חילונים ומסורתיים, ורובם המוחלט תומך במתווה הכותל ובפשרות נוספות בענייני דת ומדינה. הגיע הזמן שהשר כהנא יפסיק לפעול בהתאם להסתה של המפלגות החרדיות, סמוטריץ' ובן גביר, אלא בהתאם לרוחה של הממשלה ולקווי היסוד שלה".

בהמשך הריאיון בתוכנית "הכול פוליטי", אמר חבר הכנסת מימינה כי נכון לאפשר ליהודים להתפלל בהר הבית, "בסוף זה המקום הכי קדוש ליהודים בעולם, צריך לראות איך מתקדמים לזה בצורה מושכלת. לא משוכנע שזו הממשלה שיוכלו להעביר בה דברים מהסוג הזה". לגבי חוק החשמל אמר כהנא כי "הקואליציה תצביע בעדו רק אם יעלה לפי ההסכמות שהיו מול שרת הפנים איילת שקד".