האסון בנחל חילזון
אופיר זגורי, פלאש 90

אחרי שנענש בשל מחדל נחל חילזון: מפקד גדס"ר צנחנים ישי רוזיליו קודם למח"ט

סא"ל ישי רוזיליו ימונה למפקד חטיבת יהודה. פיקד על גדס"ר צנחנים באירוע שבו נהרג רב"ט אביתר יוספי. רוזיליו הורשע במסגרת הסדר טיעון באי קיום הוראות מחייבות ונגזר עליו מאסר על תנאי
איתי בלומנטל
22 בנובמבר 2021
14:59

כשנתיים אחרי שפיקד על גדוד הסיור של הצנחנים בעת מותו של רב"ט אביתר יוספי מגבעת שמואל בנחל חילזון, יועלה סגן אלוף ישי רוזיליו לדרגת אלוף משנה ויקודם לתפקיד מפקד חטיבת יהודה. רוזיליו הודה לאחר המקרה והורשע בעבירה של אי קיום הוראות המחייבות בצבא, זאת במסגרת עסקת טיעון במסגרת עסקת טיעון. הוא נדון למאסר על תנאי, אך הוחלט להשאירו בצה"ל. היום (שני) פורסם כי נכלל בסבב המינויים הבאים בצה"ל.

חקירת האירוע העלתה כי רוזיליו לא נכח בניווט ואחריותו התבטאה באי-קיום הוראות נקודתיות בשלבי ההכנה. רב"ט יוספי נסחף כשחצה את הנחל במהלך אימון ניווטים עם חבריו לגדוד. הוא החליק לתוך הנחל כשניסה לחצות אותו מגדה אחת לשנייה ביחד עם חייל נוסף. לאחר חיפושים נרחבים, הוא אותר כ-100 מטרים מהמקום. לוחמי יחידה 669 שחילצו אותו במסוק קבעו את מותו. 

האזינו לריאיון עם דליה יוספי בכאן רשת ב

דליה יוספי, אמו של רב"ט אביתר יוספי, התייחסה לפני כשנה בריאיון לכאן רשת ב לעונש המקל שנגזר על רוזיליו: "אני לא ידעתי מה הולך שם ואיך הגיעו להחלטה. אף אחד לא דיווח מה קרה באותו לילה. לא ביקשו מאיתנו הסכמה, הם נתנו את העונשים ונגמר הסיפור. אני אמרתי שזה לא עונש לעשות עבודות שירות, כשיש מישהו הרוג". כשנשאלה האם מפקדיו של אביתר יצאו בזול אמרה האם: "הם קיבלו עונש זול, יש פה מוות. מי שהיה בג'יפ היה צריך לשבת לכלא, הם הוציאו את הבן שלי להורג. ככה אני מרגישה".