ראש ממשלת בריטניה
צילום: אי-פי

ג'ונסון מכה שנית: אחרי המתקפה נגד קרמיט - קבלו את נאום פפה פיג

ראש ממשלת בריטניה נראה מבולבל מתמיד בנאום בפני אנשי תעשייה, ומה שהתחיל באמירות על אנרגיה מתחדשת - המשיך בחוויות מפארק שעשועים וחיקוי של רכב
עמיחי שטיין
22 בנובמבר 2021
16:51

אפשר היה להניח שכבר לא נזכה לחזות שוב בשיאים של אומנות הנאום והרטוריקה, כפי שראינו מצדו של בוריס ג'ונסון בעצרת האו"ם האחרונה - אז יצא ראש ממשלת בריטניה במתקפה נגד קרמיט הצפרדע. אבל היום (שני) ג'ונסון הוכיח עד כמה טעינו לחשוב כך, והתעלה על עצמו עם נאום שהתחיל באנרגיה מתחדשת - וגלש לסיפורים על פארק השעשועים שמבוסס על סדרת הילדים הבריטית הפופולרית "פפה פיג".

בנאום בפני חברי קונפדרציית התעשייה הבריטית נראה ג'ונסון קצת מבולבל כשהתחיל להסתבך עם הדפים שהביא עמו, שכח מה הוא רוצה להגיד וחוזר שוב ושוב על המילים: "אני מצטער, אני מצטער, אני מצטער". משם ראש ממשלת בריטניה פשוט החליט ללכת על אלתור - ואיכשהו הסיט את נושא השיחה לחזרזירה המאוירת.

"אתמול ביקרתי, כפי שכולנו חייבים לעשות, בעולמה של פפה פיג", סיפר ג'ונסון לנוכחים בכנס. "נהנתי נורא. עולמה של פפה פיג זה מקום כלבבי: שם הרחובות בטוחים, יש משמעת בבתי הספר". ראש ממשלת בריטניה אף טרח לנזוף בנוכחים ההמומים: "אני מופתע שלא הייתם שם". בהמשך הוסיף ג'נסון לנאום שלו גם מעט פירוטכניקה, כשהחל לחקות קולות של רכב - כל זאת, תאמינו או לא, כדי להסביר את החשיבות במעבר לרכלי רכב אלקטרוניים.

לאחר הנאום, נשאל ג'ונסון בידי עיתונאי באופן הכי ישר שיש: "הכול בסדר?". ראש הממשלה השיב שלדעתו אנשים הפינו את רוב המסרים שלו, ושהנאום היה "יותר מטוב". נותר לנו רק לחכות לנאום הבא.