-

החשד לאונס בבסיס כיפת ברזל: החשוד נחקר בחשד לעבירות מין נוספות במתלוננת

מהחקירה עולה: החשוד הודה שהמתלוננת עברה התקף חרדה בזמן המקרה • מעצרו הוארך עד ליום ראשון • החיילת הטיחה בחשוד כי כל מה שביצע בה היה בניגוד לרצונה • הלוחם: שקרנית
הדס גרינברג
23 בנובמבר 2021
14:08
עודכן ב 21:15

החשד לאונס של לוחם כיפת ברזל בחיילת מהיחידההחשוד מכחיש את המיוחס לו אך מהחקירה עולה כי הוא מודה שידע שהמתלוננת עברה התקף חרדה במהלך האירוע. כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. מלבד זאת, ישנן עבירות מין נוספת שמיוחסת לחשוד, שעל פי החשד ביצע במתלוננת במועדים אחרים, בחודשים האחרונים, וגם עליהם הוא נחקר. מעצרו של החשוד הוארך עד ליום ראשון. 

בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב פורסם היום לראשונה כי אתמול בערב נערך עימות ראשון בין השניים, במסגרתו החיילת הטיחה בו כי כל מה שביצע בה היה בניגוד לרצונה. בין השאר אמרה שעשה בה מעשה מגונה בכוח, פעל באלימות וחנק אותה תוך כדי המעשה.

הלוחם הכחיש במהלך העימות וטען בפניה ובפני החוקרים כי היא משקרת וקרא לה ״שקרנית״. אתמול הותר לפרסום כי הלוחם חשוד באונס אלים שביצע בלוחמת ששירתה לצידו. החשוד נעצר בשבוע שעבר על ידי מצ"ח לאחר שהחיילת הגישה נגדו תלונה ומסרה עדויות מפורטות על האירוע ועל מערכת היחסים בין השניים. בחקירתו טען החשוד כי המעשים בוצעו בהסכמה מלאה של המתלוננת.

ללוחם מיוחסים חשדות חמורים של עבירות אונס, מעשה מגונה בכוח, הטרדה מינית, תקיפה וניסיון גרימת חבלה חמורה. הוא הובא להארכת מעצר בבית הדין הצבאי ביפו פעמיים מאז נעצר, בפעם האחרונה ביקשו סנגוריו לשחררו למעצר פתוח ביחידתו. בית הדין הורה על הארכת מעצרו וקבע כי "קיים חשד סביר למעשיו של החשוד". מחר יובא החשוד להארכת מעצר נוספת בבית הדין. בשמו נאסר לפרסום בשלב זה.