נסראללה

אוסטרליה: חיזבאללה על כל זרועותיו - ארגון טרור

המדינה אסרה את כל פעילות הארגון בשטחה • ראש הממשלה בנט ביקש מראש ממשלת אוסטרליה מוריסון לנקוט את המהלך כשהשניים נפגשו בוועידת גלזגו • בנט: מודה לאוסטרליה על ההחלטה ולחברי סקוט מוריסון על מנהיגותו
גילי כהן
24 בנובמבר 2021
07:26

אוסטרליה הגדירה היום (רביעי) את חיזבאללה, על כל זרועותיו, כארגון טרור ואסרה את כל פעילותו במדינה. הצעד מגיע לאחר בקשת ראש הממשלה נפתלי בנט מראש ממשלת אוסטרליה מוריסון כשהשניים נפגשו בוועידת גלזגו.

שרת הפנים, קארן אנדרוס אמרה כי חיזבאללה ממשיך לאיים במתקפות טרור ומספק סיוע לארגוני טרור. על פי נתוני משרד החוץ, מבין מדינות המערב הבולטות רק ניו זילנד ויפן לא מגדירות את חיזבאללה על כל זרועותיו ארגון טרור. ישראל ביקשה גם מהן לשנות את הגדרת הארגון.

בנט כתב בטוויטר כי הוא "מודה לאוסטרליה על ההחלטה ולחברי סקוט מוריסון על מנהיגותו". שר החוץ יאיר לפיד הודה לממשלת אוסטרליה על החלטתה ואמר כי היא ידידה קרובה של ישראל גם במאבק בטרור העולמי.

מלחמה מתחת לרדאר | עוד יום 

בריטניה צפויה להכריז על חמאס ארגון טרור. העיתון הבריטי "גארדיאן" דיווח בשבוע שעבר על תיקון לחוק שאותו מתכוונת הממשלה להעלות בפרלמנט הבריטי השבוע, התומכים בארגון יהיו צפויים לעונש מרבי של עשר שנות מאסר.

בתחילת שבוע שעבר דווח כי סוכן מודיעין לשעבר היה יעד לחיסול של חיזבאללה בקולומביה, והוברח בחשאי לתל אביב. בעיתון הקולומביאני אל טימפו חשף שר ההגנה במדינה דייגו מולנו כי שני פעילי חיזבאללה נעצרו במדינה לפני כחודשיים וגורשו ממנה. לדברי מולנו השניים התכוונו לבצע "פשע" במדינה.

עוד דווח כי סוכן מודיעין לשעבר, שהפך לאיש עסקים, ועבד עד לעת האחרונה עם דיפלומטים ישראלים בקולומביה, גילה שהוא במעקב של חיזבאללה בבירה בוגוטה. סוכנים זרים, ובהם סוכני מוסד, הם שהתריעו בפני הרשויות המקומיות שהאיש הוא יעד לחיסול, וכי הוא אינו היחיד שנמצא במעקב חיזבאללה. על פי הדיווח האיש הוברח לתל אביב במבצע חשאי.