-

נאס"א שיגרה רכב חלל שיתנגש באסטרואיד ויסיט אותו ממסלולו

מסעו של הרכב ייארך כשנה, ובסוכנות החלל האמריקנית רוצים לבדוק את ההיתכנות של מערכת הגנה, שתוכל להתמודד מול איומים של אסטרואידים המאיימים לפגוע בכדור הארץ • בנאס"א הבהירו שמדובר בניסוי, ואין שום אסטרואיד שעושה את דרכו לכדור הארץ
איתמר מרגלית
24 בנובמבר 2021
08:37

נאס"א שיגרה היום (רביעי) מקליפורניה רכב חלל מיוחד, שמיועד להתנגש באסטרואיד כדי להסיט אותו ממסלולו. מדובר בניסוי של סוכנות החלל שנועד לבחון מערכת הגנה להתמודדות עם איום האסטרואידים שמאיימים לפגוע בכדור הארץ. 

מסעה של החללית ייארך כשנה והיא אמורה להתנגש באסטרואיד שקוטרו כ-160 מטרים ולהדוף אותו ממסלולו. כדי להרגיע את הציבור הבהירו בנאס"א כי לפי שעה שום אסטרואיד לא עושה את דרכו לכיוון כדור הארץ.

איתי נבו, עורך ראשי וכתב חלל, מכון דוידסון, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע, אמר לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב על הניסוי של נאס"א כי "החללית תתנגש בעוד כשנה באסטרואיד לא גדול, ותנסה לשנות את מסלולו. פגיעה שלו בארץ יכולה להשמיד עיר".

האזינו לריאיון המלא עם איתי נבו בכאן רשת ב

סוכנות החלל האמריקנית נאס"א שיגרה בשבוע שעבר ארבעה אסטרונאוטים לתחנת החלל הבין-לאומית בחללית של חברת SpaceX. מדובר בשיגור האדם ה-600 לחלל, 60 שנה מאז ששהה שם הקוסמונאוט הרוסי יורי גגארין.