המטה הארצי של המשטרה

תושב המרכז נעצר בחשד לאונס אישה בבת ים

האישה התלוננה במשטרה על כך שהותקפה מינית על ידי גבר שפגשה באקראי ברחוב. השוטרים פתחו בסריקות ועצרו את החשוד. נתוני הלמ"ס: יותר מ-90 אלף נשים נפגעו מהטרדה מינית ב-2019
איתי שיקמן
24 בנובמבר 2021
15:35

תושב המרכז בשנות ה-20  נעצר היום (רביעי) בחשד לאונס, תקיפה ומעשה סדום באישה בשנות ה-30 לחייה בבת ים. היא התלוננה במשטרה על כך שהותקפה מינית על ידי גבר שפגשה באקראי ברחוב בעיר. השוטרים שהגיעו למקום פתחו בסריקות ועצרו את החשוד, שיובא בהתאם לצורך לדיון בהארכת מעצרו. 

בתוך כך, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה היום נתוני סקר שנערך לקראת יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים. לפי הסקר, כ-268 אלף נשים, 9% מכלל בנות 20 ומעלה, נפגעו בשנת 2019 מעבירות מסוגים שונים. מן הנתונים עולה כי כ-60 אלף נשים נפגעו מאלימות או מאיום באלימות. רק כ-40% מהנפגעות מעבירת אלימות או מאיום באלימות דיווחו על כך למשטרה. כמו כן, לפי הסקר יותר מ-90 אלף נשים נפגעו מהטרדה מינית, כשליש מהן במקום עבודתן.

השר לביטחון הפנים עמר בר לב התייחס בריאיון לקרן נויבך בתוכנית סדר יום בכאן רשת ב לטיפול באלימות נגד נשים ואמר: "החברה התעלמה שנים מהאפליה נגד נשים. זה מתחיל מפערי שכר ועד פגיעות מיניות, ולא פעם התייחסו לטענות בזלזול. יש מחלקי משפחה ב-16 תחנות ברחבי הארץ, ב-2022 יוספו 11 מחלקים כאלה - בעיקר בערים הערביות". 

האזינו לריאיון עם עמר בר לב