-

גורם ביטחוני: חשד - התאונה שבה נפצע קשה פלסטיני נגרמה מזריקת אבנים או מקל בידי יהודים

נהג הרכב, פלסטיני משכם, נפצע קשה בהתהפכות הרכב ופונה במסוק צבאי להדסה. בנו בן ה-10 פונה במצב קל לבית חולים ברמאללה ושיחזר שנזרקה אבן על הרכב. אשתו של הנהג לכאן חדשות: "זה טרור מתנחלים, למה מגיע לילד שלי לעבור טראומה כזו?"
כרמל דנגור, רועי שרון וגל ברגר
24 בנובמבר 2021
18:42
עודכן ב 21:05

פלסטיני בן 48 משכם נפצע קשה היום (רביעי) בהתהפכות רכב, ובנו בן ה-10 נפצע קל. לדברי אחיו של הנהג, שפורסמו בחדשות הערב בכאן 11, מתנחלים זרקו עליהם מקל מרכב חולף תוך כדי נסיעה. האח טוען גם כי תושאל עד במקום. גם הילד, לאחר שטופל, סיפר כי נזרק חפץ לעבר המכונית של אביו. 

"מישהו נסע באוטו ממול. אחד מהמתנחלים יצא מהחלון עם מקל כזה וזרק אותו על השמשה הקדמית של אחי תוך כדי נסיעה ואז האוטו התהפך", סיפר האח לכאן חדשות והוסיף: "ילד בן 10 שראה את אבא שלו כמעט מת, אתה רוצה שהוא יאהב את היהודים? אתה רוצה שהוא יגדל יגיד תודה ליהודים קחו פרח?".

אשתו של הפצוע, שנמצאת לצד מיטתו בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, מסרה לכאן חדשות: "זה טרור מתנחלים, למה מגיע לילד שלי לעבור טראומה כזו?" מוקדם יותר היום גורם ביטחוני ציין כי התאונה נגרמה כתוצאה מיידוי אבנים או זריקת מקל לעבר הרכב בידי יהודים שנסעו ברכב חולף בנתיב הנגדי. 

התאונה התרחשה בכביש אלון, סמוך לכפר אל מוע'ייר. כלי תקשורת פלסטיניים האשימו מתנחלים בזריקת אבנים שגרמו לרכב להתהפך. הפלסטיני, כבן 40, פונה במסוק צבאי לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. בנו פונה במצב קל לבית חולים ברמאללה.

לפני כשלוש שנים נהרגה עאישה א-ראבי, פלסטינית תושבת בידיא, בעקבות יידוי אבנים של יהודים לעבר רכבה, בסמוך להתנחלות רחלים שבשומרון. כתב אישום הוגש נגד אחד מהנערים שהשליכו אבנים על רכבה שלושה חודשים לאחר מכן.

תגיות:
פלסטינים