כץ, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ חיים כץ נשמע אומר במליאה: "עשיתם בית זונות"

הח"כ מהליכוד נשמע מתבטא בגסות בשיחה עם ח"כ דודי אמסלם במליאת הכנסת: "מילא עשיתם בית זונות, אבל תתנהגו כמו בית זונות". ועדת האתיקה, האמורה לטפל במקרי שכאלו, משותקת מאז תחילת הכנסת ה-24
מיכאל שמש
25 בנובמבר 2021
00:19

ח"כ חיים כץ תועד היום (רביעי) במליאת הכנסת מתבטא בגסות בשיחה עם ח"כ דודי אמסלם. כץ זעם על התנהלות הקואליציה בנוגע לחקיקה פרטית ותקף אותה במילים גסות: "מילא עשיתם בית זונות, אבל תתנהגו כמו בית זונות". מי שאמורה לטפל באירועים שכאלה היא ועדת האתיקה של הכנסת - שממשיכה להיות משותקת. אמירה דומה נשמעה לפני שנתיים על ידי ח"כ דאז קארין אלהרר. 

בשבוע שעבר התעוררה סערה סביב דבריו של אמסלם, לאחר שהתבטא בצורה חריגה בשידור חי בטוויטר, בו נשמע תוקף את בג"ץ: "אני חושב שאנחנו צריכים להיות מפוכחים ולהבין שמדובר כאן בזאבים שטורפים את כל מה שזז, ואם אנחנו לא נדע לרסן אותם ולהכניס אותם במכלאה, בסוף הם יאכלו אותנו שוב פעם". 

חברת הכנסת ויו"ר סיעת מרצ, מיכל רוזין, פנתה לאחר האירוע במכתב ליו"ר ועדת האתיקה, יוראי להב-הרצנו, בדרישה לכנס בדחיפות את הוועדה כדי לדון בהתבטאויותיו של ח"כ אמסלם, "שיש בהן חשד להסתה ואלימות של ממש", ובבקשה להטיל עליו סנקציות.