ד"ר שרון אלרעי פרייס

ד"ר שרון אלרעי פרייס: שוקלים להחזיר את חובת המסכות בחוץ

ראש שירותי בריאות הציבור בריאיון לגאולה אבן סער: החיסון מגן מהזן החדש, לא ידוע כמה; אפשר לקחת את הילדים לאירועי חנוכה • רה"מ בנט נוטה לסגור את השמיים כך שזרים לא יוכלו להיכנס לישראל. החלטה סופית - במוצאי שבת • במשרד הבריאות חוששים מהמגיעים בטיסות קונקשן
השבוע עם גאולה
26 בנובמבר 2021
19:52
עודכן ב 21:01

החשש מזן הקורונה הדרום אפריקני: על רקע המאבק בישראל בזן החדש, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי פרייס, אומרת בריאיון לגאולה אבן סער כי נשקלת האפשרות להחזיר את החובה לעטות מסכות גם בחוץ. את הדברים אמרה בריאיון לתוכנית השבוע עם גאולה בכאן 11. הערב הודיע ארגון הבריאות העולמי ששמו הרשמי של הזן יהיה האות היוונית "אומיקרון". כמו כן, הזן הוגדר "מעורר דאגה". 

צפו בריאיון המלא עם ד"ר שרון אלרעי-פרייס 

"אנחנו יודעים שזה וריאנט שיש בו הרבה מוטציות. זה מדאיג. בדרום אפריקה זה התפשט מאוד מהר. זה גורם לנו לעשות פעולות יותר נחרצות כדי שלא ייכנס ומה שנכנס - לכבות מהר". אמרה ד"ר אלרעי פרייס בריאיון. 

ראש שירותי בריאות הציבור הדגישה שעדיין נאסף מידע קריטי על הווריאנט. הממצאים שמדאיגים את משרד הבריאות הם ריבוי המוטציות שיש לווריאנט - 30 במספר. כמו כן מודאגים בישראל מנתון הקפיצה בתחלואה בדרום אפריקה במקביל לגילוי הווריאנט.

מאידך, ד"ר אלרעי פרייס ציינה את היותו של המקרה שהתגלה בישראל והמקרים החשודים כמקרים של תסמינים קלים בלבד כעובדה מרגיעה - בין היתר על רקע היותם של הנדבקים מחוסנים באופן מלא. "החיסון בהחלט עובד, אנחנו לא יודעים בדיוק עד כמה", אמרה בריאיון. 

"אם אנחנו נראה שהזן יותר מדבק אבל המחלה שלו קלה ואין משמעות למחוסנים - אז אולי נקל יותר. כרגע אין מידע ולכן צריך לפעול מהר עד שיהיה יותר מידע", אמרה ד"ר אלרעי פרייס. לגבי אירועי חנוכה אמרה: "אפשר לקחת את הילדים לאירועי חנוכה, אך להימנע מהתגודדות". 

בנט נוטה לסגור את השמיים לזרים | גילי כהן

לקראת קבינט הקורונה: ראש הממשלה נפתלי בנט נוטה לסגור את השמיים כך שזרים לא יוכלו להיכנס לישראל. החלטה סופית תתקיים מחר במהלך ישיבת קבינט הקורונה, הצפויה לשעה 19:30. כך דווח בתוכנית השבוע עם גאולה בכאן 11. 

אם ההחלטה תתקבל, תהיה לזה כמובן השפעה על התיירות, הכלכלה ועל כל ההחלטות שהתקבלו בעת האחרונה בנושא פתיחת השמיים וההקלות ליוצאים לחוץ לארץ. יחד עם זאת, כרגע אין כוונה לשנות את המדיניות בנוגע לאירועי חנוכה, אך הנושא יעלה לדיון מחר.

חשש במשרד הבריאות מהמגיעים בטיסות המשך | שרון עידן

מיום ראשון תופעל מחדש ועדת החריגים ליציאות וכניסות ממדינות אדומות לאחר שלא פעלה חודשים. כך דווח במשדר השבוע בכאן 11. במשרדי התחבורה והבריאות קיים חשש גדול מחוסר האפשרות לאכוף נוסעים שיגיעו מאפריקה בטיסות קונקשיין מיעדים שונים.

בימים האחרונים הגיעו נוסעים רבים מאפריקה בעיקר בטיסות של חברת "אתיופיאן" מאדיס אבבה, וגם דרך דובאי ואיסטנבול. מדובר במאות רבות של נוסעים. במשרד הבריאות מתכוונים להרחיב עוד את המדינות האדומות, ונבחנת גם הפיכת איחוד האמירויות לאדומה. נוסעים שיגיעו מדובאי ויעדים נוספים יתבקשו לבצע בדיקות PCR, להבדיל מאנטיגן, כבר ממחר.