אלק בולדווין
צילום: ABC

בולדווין: מישהו אחראי למה שקרה, וזה לא אני

לראשונה מאז תאונת הירי, השחקן הגיב בריאיון לרשת ABC לסערה סביבו, וטען שלא לחץ על ההדק. על צלמת הסרט שנהרגה הוא אומר בקול רועד: "עדיין לא מאמין שזה קרה"
אלון פרוכטר
02 בדצמבר 2021
02:46
עודכן ב 03 דצמבר 05:47

מוות על הסט: השחקן אלק בולדווין התראיין הלילה (שישי) לראשונה לרשת ABC והתייחס לתאונת הירי שגרמה למותה של הצלמת האלינה האצ'קינס, על הסט של הסרט "Rust". כשהמגיש ג'ורג' סטפאנופולוס שאל את השחקן בן ה-63 אם הוא מרגיש אשם, הוא השיב: "לא. אני מרגיש שמישהו אחראי למה שקרה, אבל אני לא יכול להגיד מי. אני יודע שזה לא אני. כול להיות שהייתי מתאבד אם הייתי חושב שאני אחראי". 

בלדווין טען בריאיון שלא הוא לחץ על ההדק של האקדח שירה למוות בהאצ'קינס. הוא ציין שהנושא החשוב ביותר כרגע הוא להבין מי שם את הקליע באקדח, שממנו ירה למוות בהוצ'קינס. על הרגעים הראשונים שלאחר הירי הוא סיפר: "כולם היו המומים, מזועזעים. היא התמוטטה. חשבתי לעצמי 'היא התעלפה?' ההבנה שהיה כדור אמיתי בתוך האקדח חלחלה בי רק כעבור 45 דקות. אף אחד לא הבין מה קרה. אולי היא עברה התקף לב? עמדתי מעליה במשך 60 שניות, והיא שכבה שם בסוג-של הלם".

השחקן תיאר גם את האירועים לפני פליטת הכדור, בניסיון להסביר את הטענה שלא לחץ על ההדק. "היא (האצ'קינס) אמרה לי 'תחזיק את האקדח נמוך יותר, ואז לימינך'. היא כיוונה אותי לפי זווית הצילום שהיא רצתה שאכוון את האקדח. החזקתי את האקדח בכיוון שהיא אמרה לי לכוון אותו, הישר מתחת לבית השחי שלה. ואז שחררתי את הנצרה והאקדח ירה. לעולם לא הייתי מכוון אקדח לעבר מישהו ולוחץ על ההדק".

בולדווין התייחס גם להשלכות הנפשיות שמלוות אותו מאז המקרה, ואמר: "אני סובל מסיוטים באופן קבוע. אני עובר את היום, מסיים אותו - ואז מתמוטט". עוד הוא ציין כי "הייתי עושה כל מה שאפשר כדי לבטל את מה שקרה. אני לא רואה את עצמי מצלם שוב סרט שמשלב בו אקדחים".

יממה לאחר האירוע השחקן נפגש עם בעלה של הצלמה ובנם. בולדווין סיפר על מפגש: "הוא היה נחמד ככל האפשר. לא היו לי מילים, הוא חיבק אותי ואמר 'אני מניח שנעבור את זה יחד'. הסתכלתי על הבן שלו בן ה-9 וחשבתי לעצמי 'לילד הזה אין יותר אמא'". על ההשלכות המשפטיות הוא הוסיף כי "דיברתי עם אנשים שמעורים בתחום, נאמר לי שיש סבירות נמוכה מאוד שיאשימו אותי במשהו פלילי".

בקדימון לריאיון עם המגיש הראשי של הרשת האמריקנית, ג'ורג' סטפאנופולוס, נראה השחקן-מפיק מגיע לכדי דמעות כשהוא מדבר על הוצ'קינס. "היא הייתה נאהבת ונערצת בידי רבים. גם היום אני עדיין לא מאמין שזה קרה". במענה להערה כי ירי לא היה חלק מהתסריט הבהיר בולדווין: "ובכן, ההדק לא נלחץ. איני יודע כיצד הקליע החי הגיע לסט. מישהו הכניס אותו לשם".

התאונה המצערת אירעה באוקטובר על אתר הצילומים בניו מקסיקו של המערבון החדש, אותו הפיק בולדווין בן ה-63, בשם "חלודה". עקב התקרית הוקפא הפרויקט. הצלמת, האלינה האטצ'ינס בת ה-42, הייתה הצלמת הראשית של הסרט. היא מתה מפצעיה לאחר שהועברה לבית חולים בעיר אלבקרקי שבמדינה. בתקרית נפצע גם הבמאי.

בהכנת הידיעה סייע רם ברנדס