עומרי גורן החשוד בריגול בבית גנץ בבית המשפט, היום

הנאשם בריגול בבית גנץ: "מי אמר שזה האיראנים?"

עומרי גורן, המנקה שחשוד כי שלח חומרים לקבוצת האקרים, בהתבטאות ראשונה לאחר הפרשה
איתי שיקמן

עומרי גורן, המנקה הנאשם בריגול בבית שר הביטחון נגץ, התבטא היום (חמישי) לראשונה על הפרשה. בבית המשפט המחוזי בלוד אמר גורן כי השב"כ מנסה לתפור לו תיק, והתייחס לזהות הגורמים להם שלח את הצילומים: "מי אמר שזה האיראנים?". בהמשך אמר, כי "שב"כ מנסה לכסות על הפאשלה שלו"

גורן, בן 37, נעצר לאחר שפנה מיוזמתו, באמצעות הטלגרם, לקבוצת ההאקרים בלאק שאדו, המזוהה עם איראן והציע לה סיוע. בין השאר הוא הציע שיעבירו לו תוכנה שתאפשר נגישות למחשבו של השר. מעצרו המהיר של עומרי גורן מנע את מימוש האפשרות זו. בעקבות הפרשה יבחנו בשב"כ מחדש את תהליכי האבחון הביטחוני של בעלי תפקידים שעובדים קרוב לבכירים מאובטחים.

המלחמה שמאחורי המסכים | האזינו לפרק של "עוד יום"

במהלך החקירה, שהייתה בידיעתו של גנץ, התברר שכדי להוכיח את רצינותו, צילם עומרי גורן כמה פריטים בביתו של השר, ושלח אותם לגורם. שב"כ והמשטרה מדגישים כי בשל נהלי אבטחת המידע בביתו של גנץ, הנאשם לא נחשף לחומרים מסווגים. כתב האישום נגד גורן הוגש לבית המשפט המחוזי בלוד.

לפני כשבועיים פורסם בכאן חדשות כי העסקתו של עומרי גורן בביתו של בני גנץ נעשתה במשך באופן פרטי, ישיר של גנץ ורעייתו רויטל תקופה לא קצרה, עוד לפני שגנץ הפך לאישיות מאובטחת. לאותו עובד, מנקה, הגיעו גנץ ורעייתו דרך מכרים. הוא קיבל המלצות.

המנקה עבד עם אשתו, כפעמיים בשבוע בממוצע בבית משפחת גנץ. הוא ואשתו הקימו חברת ניקיון שהם העובדים בה וגנץ שילם להם אישית. כמה תשלומים נעשו באמצעות הביט. מסביבתו של גנץ הבהירו כי הכל נעשה כחוק - תשלומים תמורת קבלות והקפדה על הכללים.