-
צילום: פלאש 90

פרסום ראשון: מפת התחלואה באומיקרון נחשפת

בנט שוקל להגדיר את כל מדינות העולם אדומות • במקום התו הירוק בקניונים: תו סגול מחמיר • המשפחה מהר נוף שיקרה בחקירה האפידמיולוגית ונדרשה התערבות המשטרה לאלץ אותם לשתף פעולה
ליאל קייזר, עמיחי שטיין וסולימאן מסוודה
16 בדצמבר 2021
22:44

פרסום ראשון: מודיעין ותל אביב בראש הרשימה של מאומתי זן האומיקרון עם 14 נדבקים. בחדשות הערב בכאן 11 נחשפה היום (חמישי) מפת התחלואה המלאה. כמו כן, ירושלים עם שבעה נדבקים, רעננה עם שישה, רמת גן מיתר ואורנית עם חמישה. ב-23 יישובים נוספים אותר לפחות חולה קורונה אחד.

עוד פורסם בחדשות הערב כי ראש הממשלה נפתלי בנט שוקל להגדיר את כל מדינות העולם אדומות, כך שהנסיעה אליהן תאסר, למעט במקרה של אישור ועדת חריגים, וכל החוזרים מהן יחויבו בבידוד של שבעה ימים. גורמים בסביבת ראש הממשלה אמרו לכאן חדשות כי מערב אירופה כולה תוגדר אדומה בימים הקרובים.

המתווה המלא שנשקל

- תו סגול מחמיר – מגבלות התקהלות בכל החנויות בקניון

- נשקלת האפשרות לתת עדיפות למחוסנים בכניסה לחנויות במסגרת התו הירוק

- מגבלות נוספות במתחמי המזון

- אכיפה מוגברת

המשפחה שהפרה בידוד והדביקה עשרות

המשפחה מהר נוף שיקרה בחקירה האפידמיולוגית, לא שיתפה פעולה ונדרשה התערבותה של המשטרה כדי לאתר ולאלץ אותם לשתף פעולה, כך פורסם בחדשות הערב בכאן 11. מדובר על משפחה שרובה אינה מחוסנת וחזרה מדרום אפריקה. בני המשפחה הפרו בידוד על אף שידעו שהם מאומתים.

כמו כן, אם המשפחה הלכה לעבודתה במדרשה חולה – שם נמצאו 15 מאומתות. סב המשפחה התפלל בבית כנסת בהר נוף בחנוכה במהלך השבת - שם התגלו חולים. המשפחה שלחה את הילדים למסגרות הלימוד, ובאחת מהן התגלו מאוחר יותר תלמידים חולים. בעקבות המקרה, בשכונות בירושלים ובבית שמש יבוצעו בדיקות דיגום.