-

"מפלצת בשר ודם": מאסר עולם לברק בן עמי שרצח את בתו התינוקת

בן עמי נשלח גם למאסר של 20 שנה לאחר שניסה לרצוח את גרושתו ובתם הנוספת. הגרושה אמרה לכאן חדשות: "המדינה צריכה לשים את המאבק במחבלים מבית בראש סדר העדיפויות"
אמוץ שפירא והדס גרינברג
29 בדצמבר 2021
14:32
עודכן ב 15:52

לאחר הסדר הטיעון: בית המשפט המחוזי מרכז בלוד גזר היום (רביעי) על ברק בן עמי, שרצח את בתו התינוקת וניסה לרצוח את אשתו לשעבר ובתו הנוספת, מאסר עולם ועוד 20 שנים. בית המשפט קבע כי זהו רצח חריג בחומרתו.

לאחר הכרעת הדין, אמרה לירון דרור, גרושתו של בן עמי, אם ילדותיו וניצולת ניסיון הרצח, כי הוא "מפלצת בשר ודם". היא הוסיפה שמילות החרטה שלו הן תסריט עלוב שנכתב עבורו ושהיא אינה מאמינה למילה שהוא אומר". 

"המדינה שלנו צריכה לשים את המאבק במחבלים מבית בראש סדר העדיפויות", קראה דרור וביקשה שהמדינה תחוקק עוד חוקים ותבנה מערך הגנה ראוי - "עזרו לביתי שנותרה בחיים ולי להרים את הראש מעל המים ולחיות ללא פחד". 

עו"ד רן אלון שמייצג את ברק בן עמי מטעם הסניגוריה הציבורית, אמר היום: "מדובר באירוע קשה מאוד. יחד עם זאת, חשוב להבין שמדובר באירוע שלא תוכנן מראש. ברק הביע צער על האירוע, לקח אחריות והודה בכל האישומים" .

לפני כשלושה חודשים בדיון בעניינו של בן עמי הושג הסדר טיעון. לפיו, הנאשם יודה בעובדות כתב האישום, רצח בנסיבות מחמירות ושתי עבירות ניסיון רצח, ויישלח למאסר עולם ועוד 20 שנים במצטבר. בעקבות הסדר הטיעון הרשיע בית המשפט את בן עמי בעבירות המיוחסות לו.

נציגת הפרקליטות מסרה כי ההסדר מוסכם על נפגעת העבירה. הסיבה העיקרית לחתימה היא ההודאה המלאה בעובדות כתב האישום. אשתו לשעבר של בן עמי, לירון דרור, הייתה צפויה להעיד נגדו בדיון. האם נפצעה קשה באירוע, וכך גם בתה הפעוטה. 

בחודש מארס 2020 הודה בן עמי בחקירתו במיוחס לו וסיפר: "לקחתי סכין ורציתי לרצוח את כולם. השתגעתי, נטרפתי". חקירתו הופסקה כמה פעמים לאחר שהחל לבכות ולא ניתן היה להמשיך בשל מצבו הנפשי.