מתן כהנא
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

השר כהנא: מי שחושב שהממשלה תבנה בחומש – טועה

השר מימינה לכאן רשת ב: "מה שלא קרה בממשלת ימין 'על מלא' יחד עם ממשל אמריקני אוהד, לא יקרה בממשלה הזו". על משבר הנטיעות: "לראות את הצביעות והחדווה שבה בליכוד שופכים חביות בנזין על אזור כל כך נפיץ – זה חוסר אחריות מזעזע"
עקיבא נוביק וחיים לוינסון
13 בינואר 2022
09:26

השר מתן כהנא אמר הבוקר (חמישי) בריאיון לעקיבא נוביק וחיים לוינסון בכאן רשת ב כי "מי שחושב שהממשלה הזו תבנה ותחדש את חומש – טועה". הוא הוסיף: "מה שלא קרה בממשלת ימין 'על מלא' יחד עם ממשל אמריקני אוהד, לא יקרה בממשלה הזו. ועדיין הישיבה בחומש עומדת על תילה". 

האזינו לריאיון המלא עם השר מתן כהנא בכאן רשת ב

השר התייחס גם למשבר הנטיעות בנגב וטען כי הן יימשכו כסדרן. "במקביל נהיה בהידברות עם הבדואים שהוזנחו במשך שנים, זה אינטרס עליון של המדינה להסדיר את מה שקורה שם", הוא טען. כהנא מתח ביקורת על התנהלות הליכוד בנושא ואמר: "לראות את הצביעות והחדווה שבה הם מגיעים ושופכים חביות בנזין על אזור כל כך נפיץ זה חוסר אחריות מזעזע. אנחנו רואים את זה גם בהתנהגות של ראש האופוזיציה בהקשרי הקורונה". 

על הקשיים שחווה הקואליציה, ובפרט המתיחות מול רע"ם, אמר כהנא: "אנחנו מיישבים תוכנית עצומה ברמת הגולן וממשיכים לבנות ביהודה ושומרון למרות ממשל אמריקני לא פשוט. זאת לא ממשלת ימין, זו ממשלת אחדות – עם ימין, שמאל, מרכז וערבים. מי שחושב שאנחנו נצליח לשקם את ההריסות של ממשלת הליכוד ונתניהו – לא נמצא באגף הנכון". 

השר לשירותי דת מקדם בימים אלו שינויים במערך הגיור, שעוררו התנגדות בקרב חלק מהרבנים. "היום בישראל יש כ-450 אלף איש שאבא שלהם או סבא שלהם יהודי אבל על פי ההלכה הם לא יהודים. יש בערך 1,500 גיורים בשנה, בואו נניח שאצליח להגדיל את זה רק ב-500 איש - אלו אנשים שאנחנו מצילים אותם. יש הרבה רבנים שמתנערים מהתוכנית אבל יש גם רבנים שתומכים בה", הוא אמר.