תקיפת פעילי שמאל בשומרון, 21.01.22
צילום: רבנים לזכויות אדם

כוחות הביטחון תלו צווים לקראת הריסה במאחז גבעת רונן, ניתן להרוס את המבנים תוך 3 ימים

לפני יומיים נפצעו סמוך למאחז 7 פעילי שמאל מתקיפת פעילי ימין רעולי פנים • השר לביטחון הפנים בר לב על התקיפה בכאן רשת ב: פעילות של ארגון טרור
כרמל דנגור
23 בינואר 2022
23:41

כוחות הביטחון תלו הלילה (ראשון) חמישה צווים לקראת הריסה על מבנים במאחז גבעת רונן שבשומרון, יומיים לאחר תקיפת פעילי השמאל סמוך למאחז. משמעות הצווים היא כי ניתן להרוס את המבנים, שחלקם נבנו לפני יותר מעשור, תוך שלושה ימים.

שבעה פעילי שמאל נפצעו ביום שישי לאחר שהותקפו בידי פעילי ימין רעולי פנים, בין גבעת רונן לכפר הפלסטיני בורין. רכבם של הפעילים הוצת בידי התוקפים, וממד"א נמסר כי ארבעה מהם פונו לבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

השר לביטחון הפנים עמר בר לב אמר היום כי מדובר בפעילות של ארגון טרור. בריאיון לאסף ליברמן בכאן רשת ב הסביר בר לב: "לפי מה שנראה זו פעילות מאורגנת של קבוצת טרור שבאה ופוגעת באזרחי המדינה שבאו להפגין במקום". השר ציין כי המשטרה חוקרת את האירוע בשיתוף פעולה עם שב"כ.

האזינו לריאיון המלא עם השר בר לב בכאן רשת ב

רבקה ויטנברג מתל אביב, שהגיעה למקום עם "קואליציית המסיק" סיפרה לכאן חדשות: "הגענו מתל אביב וכפר סבא לגבעת רונן. נטענו כ-20 שתילים. ראינו מאחור כמה רעולי פנים. הם ירדו עם אלות. היה רכב פלסטיני שהם שרפו ורכב נוסף של יהודים שזרקו עליו אבנים. פגעו בנו ובעלי הרכב - פעילים שהיו איתנו, נפצעו. יצאנו מהשטח ורעולי הפנים ברחו מהמקום. הם פשוט התנפלו עלינו וברחו".

האזינו לריאיון עם פעילת השמאל רבקה וייטנברג בכאן רשת ב

ראש המועצה שומרון יוסי דגן גינה את האירוע: "אלימות איננה מקובלת בשום אופן ותושבי השומרון כמובן שמתנגדים לה בתקיפות. אם מה שמתואר הוא נכון - זה מצער ופוגע בראש ובראשונה במתיישבים החלוצים בשומרון, אשר מוקיעים כל אלימות בכל תוקף. חובה להדגיש בעבר היו מקרים רבים של פרובוקציות יזומות מצד אנרכיסטים ופעילי שמאל קיצוני, המייצרים פרובוקציות מכוונות בשטח - וגם אותם יש להרחיק מהאזור".

שר החוץ יאיר לפיד אמר: "האלימות המזעזעת של פורעי חוק בשומרון צריכה להדליק נורות אזהרה אצל כולנו. המציאות הזאת תביא אותנו לתהום שאי אפשר יהיה לגשר עליה. המשטרה תחקור ותעמיד לדין את הפושעים, ואנחנו צריכים לחנך ולנהל שיח מעמיק על יחסי שכנות".