גינצבורג ובורלא
צילום: אי-פי

מפתח החיסון הרוסי בריאיון לדב גיל-הר: "מוכן לפגישה עם מנכ"ל פייזר"

האיש מאחורי ספוטניק V, אלכסנדר גינצבורג, נענה להצעה של כאן חדשות והסכים לפסגה עם אלברט בורלא: "יש לנו הרבה מאוד נושאים משותפים לדיון". על סוף המגפה: נצליח להתגבר על הקורונה רק בעזרת החיסונים
חדשות הערב
27 בינואר 2022
18:31

מפתח החיסון הרוסי "ספונטיק V" אלכסנדר גינצבורג התראיין לדב גיל-הר, ובריאיון שידור בחדשות הערב (חמישי) בכאן 11 מזמין את מנכ"ל פייזר אלברט בורלא להיפגש איתו: "יש לנו הרבה מאוד נושאים משותפים לדיון".

"בחיים לא היו לי קשרים למנכ"ל פייזר", הודה גינצבורג בריאיון. "למרות שללא ספק זה היה יכול להיות מעניין להיפגש ולדון בנושאים משותפים רבים, כי אכן יש לנו הרבה מאוד נושאים משותפים לדיון". לדברי גינצבורג, ניתן יהיה להפיק תועלת מפגישה כזו.

"אני חושב שכתוצאה מאותו הדיון ניתן היה להבהיר שורת נושאים מעניינים ואקטואליים נושאים לא ידועים שמדאיגים כעת הן את המדענים והן את ראשי משרדי הבריאות. מה שיהיה יכול לתרום באופן חלקי למאבק במגפה הזאת", אמר מפתח הספוטניק V.

תחת שמי מוסקווה: כשדב גיל-הר קיבל את החיסון הרוסי

במענה לשאלתו של גיל-הר, אם הוא נותן לתאגיד השידור הישראלי "אור ירוק" לארגן פגישה שכזו, השיב גינצבורג: "אני חושב שמהצד הרוסי לא תהיה שום התנגדות בשום דרג נגד הפגישה הזאת, ככה שאנחנו מוכנים לה". 

בנוגע לאפשרות שזן האומיקרון ישים קץ למגפת הקורונה בעולם, הביע החוקר הרוסי פסימיות ואמר: "המגפה תחלוף רק כשנצליח לחסן בזמן קצר את מרבית אוכלוסיית העולם, אחרת ייווצרו זנים חדשים של המחלה שיביאו איתם עוד חולים ונדבקים".