סופר
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

מהכיס שלנו לשלהם: נטו הצטרפה לחברות שמעלות מחירים - וגם מחלקות דיבידנדים

לחלק כסף לבעלי המניות זה מקובל, אבל לעשות את זה ואז להגיד שלחברה אין כסף ועל כן היא חייבת להעלות מחירים - זו כבר פשוט חזירות • גם חברת מי עדן רוכבת על הגל: כדי המים התייקרו בעשרות אחוזים
שאול אמסטרדמסקי, ליאל קייזר ודנה ירקצי
03 בפברואר 2022
19:21

חשבנו לרגע קצר שההתייקרויות עצרו לבינתיים, אבל טעינו. הן לא. חברת נטו, חברת המזון החמישית בגודלה בישראל, ששווה 3 מיליארד שקל - מעלה מחירים.

רק אתמול עמדנו באולפן "משחקי הכיס" ודיברנו על זה. הזכרנו שנטו חילקה דיבידנדים של 258 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2021 לבעלי המניות שלה, אבל בינתיים לא מעלה מחירים. רק שהיום זה השתנה.

לחלק כסף לבעלי המניות זה בסדר גמור, זה מה שחברות עושות. אבל לחלק מאות מיליונים לבעלי המניות ואז להגיד שלחברה אין כסף אז היא חייבת להעלות מחירים - זו פשוט חזירות. זה כבר ממש להוציא כסף מהכיס של הצרכנים ולהעביר לכיס שלהם.

נטו לא לבד. גם חברת מי עדן החליטה לרכוב על הגל ולייקר חלק מהמוצרים שלה. בתוכנית משחקי הכיס פורסם היום כי החברה העלתה את מחיר כדי המים בעשרות אחוזים. לאחרונה היא שלחה ללקוחותיה מכתב בו הודיעה על "שינוי מסלול השירות לפי צריכה", כשהמשמעות היא שהלקוח ישלם מעתה פר מוצר, ולא במסלול כולל כפי שהיה עד עכשיו.

אחד מהלקוחות חיבר את סכומי הפירוט המוצרים, וגילה שהוא הולך לשלם כ-50% יותר על כל מוצר. הוא התקשר להבין מה פשר ההעלאה, ונציגת שירות של החברה נימקה זאת כך: "הייתה עליית מחירים, גם את מחיר הקולה העלו". מחברת מי עדן טרם נמסרה תגובה רשמית.