תוכנות הריגול ומשפט נתניהו: פעולות לא תקינות בתיק 4,000

בבדיקה שנעשתה עד כה עולה שהייתה חריגה מהצווים שניתנו, אך לא כזו שהניבה ראיות שהתיק מבוסס עליהן. הבדיקה עדיין נמשכת והפרקליטות מחויבות לתת תשובות עד ליום שלישי. נערכת בחינה גם לגבי תיקים 1000 ו-2000
תמר אלמוג
05 בפברואר 2022
19:53
עודכן ב 20:45

מהבדיקה שנעשתה בפרקליטות עד כה בנוגע לשימוש בתוכנות הריגול במשפט נתניהו, נראה שהיו התנהלויות לא תקינות ואף לא חוקיות, אך הן אינו משנות את תמונת הראיות בתיק 4000. כך פורסם היום (שבת) בחדשות השבת בכאן 11. לפי הבדיקה, התביעה צפויה לטעון כי נראה שהייתה חריגה מהצווים שניתנו, אך לא כזו שהניבה ראיות שהתיק מבוסס עליהן. 

הבדיקה עדיין נמשכת והפרקליטות מחויבות לתת תשובות עד ליום שלישי. בנוסף נערכת בדיקה גם לגבי תיקים 1000 ו-2000. 

במשרד המשפטים שוקלים להרחיב או לשנות את הצוות שהקים היועץ המשפטי לממשלה היוצא לבחינת פרשת המשטרה ותוכנות הריגול, שבראשו עומד המשנה שלו, עמית מררי. זה יהיה אחד הנושאים הראשונים שצפויים להגיע לפתחה של גלי בהרב מיארה, שצפויה לקבל את אישור הממשלה השבוע, ותיכנס לתפקיד היועצת המשפטית לממשלה.

השר לביטחון הפנים, עמר בר לב, התייחס להודעת המשטרה לפיה היו חריגות בשימוש בתוכנת הריגול, ואמר בריאיון לחדשות השבת: "ההודעה מלמדת שהמשטרה המשיכה לבדוק. ייתכן שהיה חוקר כזה או אחר שהשתמש ביישום שאסור לשימוש. הבדיקה הולכת להימשך ייתכן שימצאו אירועים שבהם נעשה שימוש שלא כחוק".