t
המפכ"ל שבתאי בפגישה באמירויות
צילום: דוברות המשטרה

שב"כ והמוסד ישתתפו בוועדת הבדיקה לריגול המשטרתי

בנט קיים דיון עם שרי המשפטים וביטחון הפנים, והיועמ"שית הנכנסת • גורם מרכזי בבדיקה: המשטרה ניסתה להאזין לשלושה אנשים והצליחה רק לאחד. לפי הגורם, שאר השמות שפורסמו בתחקיר לא היו יעד להאזנות
כתבי כאן חדשות
08 בפברואר 2022
08:15
עודכן ב 20:13

ראש הממשלה נפתלי בנט נפגש היום (שלישי) עם השר לביטחון פנים עמר בר לב, שר המשפטים גדעון סער והיועצת המשפטית לממשלה גליה בהרב מיארה כדי לדון בגילויים החדשים בפרשת הריגול המשטרתי. בדיון הציגה המשטרה כי מתוך כלל הדמויות בתחקיר כלכליסט, לשלושה אישים ניסו לפרוץ ולאחד אכן הצליחו.

בדיון הוחלט להרחיב את הבדיקה ולצרף לה צוותים מהמוסד ומהשב"כ. דבר זה מלמד עד כמה האמינות המשטרתית כעת נמצאת בשפל. גורם המעורה בפרטים אמר כי לצוותים מהארגונים החשאיים יש היכרות עם כלי הריגול המדוברים ולכן יוכלו לסייע בבדיקה מעמיקה ומקיפה. רק לאחר מכן תתקיים הכרעה בנוגע לאפשרות פתיחת ועדת חקירה ובאיזה מתכונת.

שר המשפטים סער כבר הודיע כי הוא תומך בועדת חקירה ממלכתית. בר לב הכין כבר הצעה לוועדת חקירה ממשלתית, אך יתמוך גם בחקירה ממלכתית, ולפי גורמים המעורים בנושא, ראש הממשלה בנט עדיין מתחבט בסוגיה. 

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי הודיע מוקדם יותר על קיצור ביקורו באיחוד האמירויות בעקבות פרשת הריגול המשטרתי. בהודעת המשטרה נכתב כי שבתאי הנחה את ראש אגף החקירות והמודיעין לבחון את כל המקרים שפורסמו ביממה האחרונה ומהבדיקה לא עלתה, עד כה, כל חריגה מהוראות הדין. "למשטרת ישראל אין מה להסתיר מהציבור", הבהיר המפכ"ל. 

מי נתן את ההוראה? | עוד יום

בד בבד, היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה, שנכנסה לתפקיד השבוע, אמרה היום כי אמון הציבור נמצא בראש סדר העדיפויות. "אנו מסוגלים להתמודד באופן כן ואפקטיבי עם טעויות ולהפיק לקחים. עצמאות התפקיד אינה אומרת הימנעות מביקורת", הוסיפה.

השר הורוביץ: נתניהו מנצל לרעה את הפרשה לשם רווח אישי

שר הבריאות, ניצן הורוביץ, תקף היום את יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו ואמר כי הוא מנסה לנצל לרעה גם את פרשץ NSO כדי להפיק רווח אישי. בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, אמר הורוביץ כי כבר כמה שנים שמערכת אכיפת החוק מותקפת על רקע משפט נתניהו. הוא הביע תקווה כי לא היה בין אלה שעקבו אחריהם: "אין לי בסיס לחשוב דבר כזה, אבל אני רואה אנשים ברשימה שקשה לי לחשוב מה יכולה להיות ההצדקה".

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן התייחס היום לגילויים החדשים בפרשת הריגול המשטרתי ואמר: "נבדוק גם את התנהלות הפרקליטות ומשרד המשפטים. אם הפרסומים נכונים - מדובר ברמיסה של ערכי הדמוקרטיה". אנגלמן שב ואמר כי משרדו מבצע ביקורת על השימוש של המשטרה באמצעים טכנולוגיים, ובכללם נבחן השימוש בטכנולוגיות של NSO. 

רגב: לא ידענו מה עשו המפכ"ל ובכירי המשטרה

ברקע הגילויים החדשים בפרשת המשטרה ותוכנת הריגול, חברת הכנסת מירי רגב אמרה הבוקר כי במפלגתה לא ידעו מה עשו מפכ"ל המשטרה ובכירים במערכת. "הם פעלו בניגוד לחוק, זה מזעזע. יש כאן מאפיה בחסות החוק", הוסיפה רגב בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. 

האזינו לריאיון עם חברת הכנסת מירי רגב

חברת הכנסת הדגישה כי יש לעצור את משפט נתניהו "עד שהדברים יתבהרו". רגב הוסיפה: "ברור שהתהליך כולו מזוהם. עדי המדינה שהם הביאו הפכו לעדי הגנה כי סחטו אותם. הם הביאו ריאיות לא באישור ולא בסמכות על פי הנהלים שצריכים להיות. לכן צריך לעצור כרגע את כל החקירה ולבדוק מי נתן את האישורים".

השתתפו בהכנת הידיעה: גילי כהן, משה שטיינמץ, עמיחי שטיין ותמר אלמוג