לינץ' בבת ים

סעיד מוסא שנפצע בלינץ' בבת ים ניסה לשים קץ לחייו

הרופאים בביה"ח אסף הרופא ייצבו את מצבו והוא מוגדר קל • מקורבו סיפר: הוא חשש שיקצצו לו את הקצבה. בביטוח לאומי טוענים: הוא מוכר כנפגע פעולות איבה, הועברו לו אלפי שקלים מחודש יולי ועד היום
דניאל אלעזר
08 בפברואר 2022
12:09
עודכן ב 14:41

סעיד מוסא, פצוע הלינץ' בבת ים בעת אירועי מבצע "שומר החומות", ניסה להתאבד הלילה (שלישי). הוא הובהל לבית החולים אסף הרופא שם הצליחו הרופאים לייצב את מצבו והוא מוגדר כעת קל. 

סעיד מוסא (צילום: אחמד משהראוי)

אחמד משרהאוי, מקורבו של סעיד מוסא, סיפר לכאן חדשות כי בימים האחרונים סעיד עבר ועדה רפואית שלאחריה, במקום קצבה של אלפי שקלים, נכנסו לחשבונו כ-800 שקלים בלבד. לדבריו, הוא חשש מאוד שהוחלט להפחית לו לצמיתות את גובה הקצבה ועקב מצבו הכלכלי הקשה החליט ליטול את חפיסת הכדורים הפסיכיאטרים שלו ולשים קץ לחייו. לסעיד ואשתו ארבעה ילדים. 

עם זאת, בניגוד לדברי אחמד משרהאוי, בדיקה של כאן חדשות העלתה כי סעיד מוסא מוכר כנפגע פעולות איבה. בביטוח לאומי העבירו לו 8,300 שקלים החל מחודש יולי ועד עכשיו, וזאת למרות שהוא ומשפחתו הגישו את התביעה בעניינו רק לאחרונה, בחודש דצמבר, וזאת טרם העברת כל המסמכים הדרושים, ובגלל שידעו את מצבו הנפשי בו היה מצוי. 800 השקלים הועברו לו נוסף על הקצבה, וזאת עבור ימי אשפוז בבית החולים. 

לפני כחודש גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב שנת מאסר על להב נגאוקר, בן 21, שהודה במסגרת הסדר טיעון בשלל עבירות שביצע במוסא באותו אירוע בבת ים. זהו גזר הדין הראשון שנפסק מתוך 12 הנאשמים שהשתתפו בלינץ׳ והוגשו נגדם כתב אישום. נגד נגאוקר הוגש כתב אישום על הסתה לטרור ולגזענות, התפרעות שסופה נזק מתוך מניע גזעני וחבלה וגניבה מרכב ממניע גזעני.