אינטל

אקזיט ענק: אינטל רוכשת את טאואר סמיקונדקטור ב-5.4 מיליארד דולר

מנכ"ל אינטל: "העסקה תאפשר לנו לספק היצע נרחב של טכנולוגיות ייחודיות ומתקדמות"
איתי שיקמן
15 בפברואר 2022
11:21

ענקית השבבים אינטל וחברת השבבים הישראלית, טאואר סמיקונדקטור, הודיעו היום כי חתמו על מסמך הבנות מחייב לפיו אינטל תרכוש את טאואר במחיר של 5.4 מילארד דולר. חברת טאואר מספקת פתרונות טכנולוגיים ופלטפורמות ייצור לשבבים אנלוגיים, בין השאר בשווקים של מוצרי צריכה, תשתיות, סלולר, תעשיה, רכב, רפואה וביטחון ותעופה. 

העסקה מגיעה אחרי דיווחים קודמים כי עסקה מסתמנת בין אינטל לגלובל פאונדריז, מפעל שבבים המתחרה לטאואר, ירדה מהפרק לאחר שהקרן השלטת בחברה הנמצאת באבו-דאבי החליטה לצאת להנפקה עצמאית. מדובר באחת מחמש העסקאות הגדולות בהיסטוריה של תחום ההייטק הישראלי.

העסקה אושרה פה אחד על ידי מועצות המנהלים של אינטל וטאואר והיא צפויה להיסגר בעוד כשנה, כפוף לאישורים רגולטוריים. "היצע הטכנולוגיות הייחודיות של טאואר, יכולת הייצור העולמית שלה וקשרי הלקוחות החזקים יסייעו להרחיב את שירותי ה- foundry של אינטל ולקדם את המטרה שלנו להפוך לספקית מרכזית של ייצור שבבים ברחבי העולם", אמר פאט גלסינגר, מנכ"ל אינטל.

לדברי גלסינגר, "העסקה הזו תאפשר לאינטל לספק היצע נרחב של טכנולוגיות ייחודיות ומתקדמות תוך שהיא פותחת הזדמנויות חדשות ללקוחות קיימים ועתידיים בעידן של ביקוש חסר תקדים למוליכים למחצה".

לפני כשנתיים הודיעה אינטל על רכישת חברת מוביט הישראלית תמורת כ-900 מיליון דולר. חצי שנה לפני כן רכשה גם את מפתחת מעבדי הבינה המלאכותית - הבאנה לאבס הישראלית תמורת כשני מיליארד דולר.