ארמון קובורג, בו נערכות שיחות הגרעין בווינה
צילום: רויטרס

בישראל נערכים לחתימה על הסכם עם איראן בשבוע הבא, בנט צפוי למסור הצהרה

בירושלים עוסקים בהתקדמות בשיחות שמתקיימות בווינה, וראש הממשלה יתייחס לכך בפומבי. בכיר ישראלי אמר הערב לכאן חדשות: למרות שיש נושאים שטרם לובנו, הכיוון הוא לקראת התפשרות עם איראן
גילי כהן
18 בפברואר 2022
19:54

התקדמות בשיחות: בישראל נערכים לחתימה של המעצמות על הסכם עם איראן - עוד השבוע. כך דווח הערב (שישי) בהשבוע עם גאולה בכאן 11. בכיר ישראלי אמר הערב לכאן חדשות: למרות שיש נושאים שטרם לובנו, הכיוון הוא לקראת התפשרות עם איראן. 

בישראל מקווים כי הסרת הסנקציות על איראן תהיה הדרגתית, אבל סבורים: ארצות הברית תעודד חברות מסחריות לעשות עסקים עם איראן. ההתקדמות בשיחות תביא גם את ראש הממשלה נפתלי בנט להתייחס אליהן, ולדבר על ההסכם באופן פומבי. בנוסף, שגרירים מקבלים מסרי מדיניות בנושא, ושר הביטחון בני גנץ ומנכ"ל משרד החוץ אלון אושפיז השוהים בכינוס הביטחון במינכן צפויים לקיים שיחות בנושא זה. 

גורם בכיר באיחוד האירופי אמר היום כי הצדדים מצויים בשלבים האחרונים של המשא ומתן בווינה. לדבריו, לא ברור אם יושג הסכם בימים הקרובים וכי הדבר תלוי ברצון הפוליטי. "אנו קרבים למסמך סופי שהאיחוד האירופי מקווה שיהיה בסופו של דבר הסכמה סופית על הסדר הגרעין", אמר. 

גורם ישראלי הביע אתמול חשש שהמתיחות בין רוסיה לאוקראינה תסיט את תשומת הלב מסוגיית הגרעין האיראני, כך דווח אתמול בחדשות הערב בכאן 11. לפי הגורם, מטיוטת ההסכם עם איראן עולה שקודם תצומצם ההעשרה, ורק אז יוסרו סנקציות. הדעות בדרג המקצועי בישראל חלוקות אם הסלמה בין רוסיה ואוקראינה תקדם את החזרה להסכם הגרעין. 

לפצח את הגרעין | עוד יום