צילום: ABC

בעלה של הצלמת שנורתה ע"י בולדווין: "כעסתי שלא לקח אחריות"

בעלה של הצלמת שנורתה על סט הצילומים הגיב לראשונה לאירוע: "הרעיון שמי שמחזיק את האקדח וגורם לו לירות - אינו אחראי, הוא אבסורדי בעיניי" • הוא הוסיף בעקבות הריאיון של השחקן מחפני כמה חודשים: "אנחנו באמת אמורים לרחם עליך, מר בולדווין?"
אלון פרוכטר
24 בפברואר 2022
18:19

ארבעה חודשים אחרי שאשתו, הצלמת הלינה האצ'ינס, נורתה למוות בידי השחקן אלק בולדווין, על סט הצילומים, מאט הצ'ינס דיבר היום (חמישי) לראשונה. בריאיון ששודר בתוכנית ה"טודיי שואו" של רשת NBC, התייחס האצ'ינס לראשונה לריאיון שהעניק בולדווין לפני כמה חודשים שבו סירב לקחת אחריות על שאירע. "כעסתי לראות אותו מדבר על מותה בפומבי בצורה כל כך מפורטת ואז לא לקבל שום אחריות, לאחר שזה עתה תיאר את הרג אותה", אמר האצ'ינס.

"הרעיון שמי שמחזיק את האקדח וגורם לו לירות - אינו אחראי, הוא אבסורדי בעיניי", הוא הוסיף. "זה כמעט נשמע כאילו הוא היה הקורבן. ולשמוע אותו מאשים את הלינה בריאיון ומעביר אחריות לאחרים ולראות אותו בוכה", אמר האצ'ינס. "אני פשוט מרגיש - האם אנחנו באמת אמורים לרחם עליך, מר בולדווין?".

בשבוע שעבר הגיש האצ'ינס ומשפחתו תביעה נגד בולדווין וחברת ההפקות. בריאיון אמר האצ'ינס כי ניתן היה למנוע את הירי הקטלני: "בסופו של דבר, הצדק לא יחזיר את הלינה. אבל אולי הזיכרון שלה יכול לעזור לשמור על אנשים בטוחים ולגרום שדבר כזה לא יקרה שוב". 

התאונה המצערת אירעה באוקטובר על אתר הצילומים בניו מקסיקו של המערבון החדש, אותו הפיק בולדווין בן ה-63, בשם "Rust". עקב התקרית הוקפא הפרויקט. הצלמת, האלינה האטצ'ינס בת ה-42, הייתה הצלמת הראשית של הסרט. היא מתה מפצעיה לאחר שהועברה לבית חולים בעיר אלבקרקי שבמדינה. בתקרית נפצע גם הבמאי.