תחנת משטרה
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

בן 19 מאשקלון יואשם בתקיפת 6 קטינים וקטינות בגילים 14-13 במהלך שנתיים

עד כה אותרו 4 קורבנות עבירות מין של וואדים ברודיאן ו-2 של עבירות סמים. לפי החשד, הוא איגד סביבו כ-20 קטינים שלא הלכו לבית הספר במהלך הקורונה
אסף פוזיילוב
27 בפברואר 2022
16:20

מעצרו של וואדים ברודיאן, תושב אשקלון בן 19, הוארך היום (ראשון) עד יום חמישי - אז יוגש נגדו כתב אישום בגין עבירות מין וניצול מיני וכלכלי של קטינות וקטינים בגילים 14-13. לפי החשד הוא ביצע עבירות אלה במשך שנתיים, במהלך מגפת הקורונה, בנערים ונערות שלא פקדו את בית הספר. עד כה אותרו שישה מקורבנותיו: ארבעה של עבירות מין, סחיטה ואיומים, ושניים של עבירות סמים. הקורבנות אומרים שהם ראו בו "אח גדול" וסמכו עליו. נגד ברודיאן כבר קיים כתב אישום אחר, בגין פריצה לדירה נטושה.

דור הקורונה: מה עבר על בני הנוער בשנה האבודה? | סדרת הכתבות של כאן 11

תלונה ראשונה נגדו הוגשה לפני שבועיים וחצי בידי נערה בת 14. הנערה סיפרה על כמה מקרים בהם ברודיאן תקף אותה מינית. בתלונתה, הרחיבה הנערה ותיארה כי בן ה-19 ביקש ממנה לקיים עימו יחסי מין. תחילה היא סרבה אבל לבסוף נעתרה לבקשתו כי פחדה מתגובתו של ברודיאן, שמתארת אותו כגבר חזק שגדול ממנה במימדיו.

נוסף למקרה זה, התלוננה הקטינה על עוד שלושה מקרים בהם ביצע בה החשוד בעילה אסורה בהסכמה יחד עם עוד כמה נערים בני 13 ו-14. בתוך זאת, היא מספרת כי הוא גם סיפק לה סמים. עוד מתארת בת ה-14 כי ברודיאן איגד סביבו נערים ונערות בגילים 14-13 שלא הלכו לבית הספר במהלך הקורונה. הוא תקשר איתם באמצעות קבוצת וואטסאפ, ייעץ להם וקבע עמם פגישות.

דור הקורונה | עוד יום

אחד המתלוננים, בן 14, אימת את המקרים אותם תיארה הצעירה. הקטין סיפר שהחשוד הכריח אותו לקיים יחסי מין בדירתו עם בת ה-14 - ואיים עליו שאם לא יעשה זאת הוא יכה אותו. הוא מספר: "פחדתי ממנו, אני יודע מה הוא מסוגל לעשות". בנוסף, אמר בן ה-14 כי החשוד ניסה לסחוט ממנו 1,500 שקלים.

לאחר שבת ה-14 הגישה את תלונתה, סיפר גם נער בן 13 לאימו שהוא נפגע מינית בידי ברודיאן. הוא אמר שהחשוד הזמין אותו אליו לביתו, איים עליו בסכין ואמר לו שאם לא יבלע שלושה כדורים – ידקור אותו. לאחר מכן, התלונן הצעיר, איים שאם לא יבצע בו מין אוראלי – ידקור אותו.

בנוסף, בן ה-19 חשוד בכך שסחט את הקורבן בן ה-13. לפי החשד, הוא הלווה לנער שבעים שקלים - ודרש ממנו ריבית, אותה העלה בקצב מהיר. לפי תלונתו, כשלא יכל להחזיר את הסכום המאמיר, ברודיאן הפך אותו למשרת בביתו ואיים עליו.

עוד צעירה, בת 14, סיפרה על כי הותקפה מינית בידי החשוד. לפי החשד, היא לוותה ממנו עשרים שקלים - וגם ממנה דרש ריבית עצומה. בנוסף, הוא חשוד גם בכך שסיפק לה סמים. שני קורבנות נוספים, בני 14, התלוננו כי ברודיאן דרש ממנו להשתמש בסמים תוך איומים באלימות.