עוד ניפגש 2

הגיבורים | מוריה לוי

לאחר יותר משנה של נתק, מוריה מגיעה אל התוכנית כדי לחדש את הקשר עם בנה, אבריימי
מערכת כאן
07 במרץ 2022
21:27

בת 57, אימא ל-12 ילדים וסבתא ל-18 נכדים, מירושלים.  

בעברה עבדה כמורה, ולאחר שפרשה מהעיסוק החלה לעבוד כשדכנית במגזר החרדי.

מוריה היא חרדית ליטאית, שמרנית ואדוקה, שלא חוסכת בביקורת על העולם החילוני ומנסה להתרחק ממנו ככל הניתן. בתל אביב, לדוגמה, היא לא הייתה כבר עשרות שנים, וכשהיא מגיעה אל העיר בפתיחת הסדרה היא נפעמת ממראה המגדלים שנמצאים בכל מקום, שונים כל כך מהנוף המוכר לה.

מוריה מגיעה אל התכנית כדי לחדש את הקשר שניתק עם בנה, אבריימי, השביעי משניים עשר הילדים שלה. תהליך ההתרחקות של אבריימי מהדת החל, לדבריה של אמו, לאחר שביקש להשתלב בשוק העבודה. משם המשיך לשירות צבאי, במהלכו ירדה הכיפה. מוריה מספרת שאבריימי היה תלמיד מצטיין בישיבה, הרבנים אהבו אותו ואת דרכו ללימוד התורה, ואכן - גם בעולם החילוני הוא מצליח היטב: את שירותו הצבאי סיים בהצלחה ביחידה הנחשקת 8200, וכיום הוא סטודנט למתמטיקה באוניברסיטה העברית. ההישגים האלו לא מרשימים את אימו, שרוצה יותר מכל לראות אותו חוזר בתשובה.

אף שהוא שומר על קשר עם אביו ואחיו, דווקא הקשר עם מוריה - שלא מסוגלת לקבל את השינוי בחייו - ניתק, וכשהיא יוצאת למסע הם כבר אחרי יותר משנה של נתק. אל התכנית היא מגיעה מלאת חששות, ובם ככולם סביב השאלה איך יגיב אבריימי? האם בעקבות ההשתתפות שלה בתכנית, היציאה שלה למסע, הקשר הפגוע מאליו ייפגע עוד יותר? או שהיא תצליח לגשר על הפער ולחזור לקשר עם בנה?

בחזרה לעמוד הראשי >>