-
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

מחוסר אשמה: נסגר התיק נגד גל אוחובסקי

ההחלטה התקבלה לאחר שלוש תלונות שהוגשו נגד איש התקשורת במשטרה • באוקטובר האחרון נחשפו בכאן חדשות עדויות של גברים שטענו כי אוחובסקי פגע בהם מינית
דניאל אלעזר
03 במרץ 2022
13:26

אחרי ששלושה גברים התלוננו נגדו במשטרה על עבירות מין, הפרקליטות הודיעה היום (חמישי) כי סגרה את התיק נגד איש התקשורת גל אוחובסקי, בנימוק של היעדר אשמה בשלושת התלונות שהוגשו. בחודש נובמבר האחרון פתחה המשטרה בחקירה פלילית בעניינו של אוחובסקי, בעקבות תחקיר של מיכל רבינוביץ' בחדשות הערב בכאן 11, ובו עדויות של שני גברים שטענו כי אוחובסקי כפה את עצמו עליהם. 

במרכז התחקיר עמדה עדותו של א', שהותקף לטענתו על ידי אוחובסקי לפני כשנה וחצי. השניים קבעו להיפגש למפגש מיני עם גבולות ברורים שהופרו מייד. "זה קרה מהרגע הראשון", העיד א', "כמה דקות, הופעל איזה כפתור והוא לא תיקשר כמו בן אדם, הוא תיקשר כמו חיה. יותר מחמש פעמים הוא ניסה להפוך אותי בכוח, להחדיר לי אצבעות, לגעת, להגיע בכל דרך אפשרית לאזור הזה".

שלושה גברים התלוננו במשטרה כי אוחובסקי תקף אותם מינית. בסוף חודש דצמבר פורסם בכאן חדשות אודות תלונה של מטפל שטוען שנשיא ארגון איגי לשעבר ביצע בו מעשים מגונים בזמן טיפולים שהעניק לו בשנה האחרונה. המתלונן, צעיר בשנות ה-20 לחייו, העיד במשטרה במשך כחמש שעות וסיפק למשטרה ראיות שתומכות בדבריו, מלבד עדותו.

לפצח את תחקיר אוחובסקי | עוד יום

המתלונן שהגיש את התלונה האחרונה נגד אוחובסקי, בינואר האחרון, טען כי פגע בו מינית במספר הזדמנויות במשך ארבע השנים האחרונות, כך שעל המקרים לא חלה התיישנות. טרם החליטו במשטרה אם העבירה שעולה מהתלונה החדשה נכנסת בהגדרת מעשים מגונים בכפייה או עבירה אחרת, חמורה יותר.

מהפרקליטות נמסר על סגירת התיק: "לאחר בחינת מכלול הראיות בתיק וביצוע השלמות חקירה, החליטה הפרקליטות לאמץ את עמדת המשטרה ולסגור מחוסר אשמה את תיק החקירה נגד גל אוחובסקי. לאחר בחינת התלונות בתיק עולה הגם שעדות המתלוננים נמצאה אמינה, הרי שהמעשים עליהם העידו לא חצו את הרף הפלילי".