כוכבי "זהו זה"
צילום: תאגיד השידור הישראלי

פרס מפעל חיים של האקדמיה לטלוויזיה יוענק לתוכנית "זהו זה"

מקבלי הפרס: כוכבי התוכנית אבי קושניר, גידי גוב, דובל'ה גליקמן, מוני מושונוב ושלמה בראבא, ועורכת התוכנית אתי אנטה-שגב • "התוכנית היא נחלת הכלל והיצוג האולטימטיבי של כל דבר שמוגדר ישראלי", נכתב בהודעת האקדמיה לטלוויזיה • הפרס יוענק בטקס שישודר בכאן 11 ב-24 במארס
דורית מזרחי
08 במרץ 2022
09:30

האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה הודיעה הבוקר (שלישי) על הענקת פרס מפעל חיים לשנת 2021 לכוכבי התוכנית "זהו זה" - אבי קושניר, גידי גוב, דובל'ה גליקמן, מוני מושונוב ושלמה בראבא, ולעורכת התוכנית אתי אנטה-שגב. הפרס יוענק בטקס פרסי האקדמיה לטלוויזיה, שישודר בכאן 11 ב-24 במארס.

בנימוקי האקדמיה נכתב כי "תרומתה של התוכנית, שהתעלתה מעל זמן או מקום או זכיין, השפיעה על המורל הלאומי ועל הדיון הציבור בישראל במידה ניכרת ולאורך שנים. החל בתקופה של 100% רייטינג בשחור לבן, כשכולם ישבו וחיכו לשידור הישיר או החוזר ביום שישי, וגם כעת בימים בהם כל אחד צופה במסך שלו דרך האינטרנט או בכל מקום בעולם. 'זהו זה' היא תוכנית שאין לה גיל או קהל או תאריך תפוגה, היא נחלת הכלל והיצוג האולטימטיבי של כל דבר שמוגדר ישראלי ועל כך מגיע לה הפרס".

תוכנית הטלוויזיה "זהו זה" עלתה לאוויר לראשונה ביולי 1978 בטלוויזיה החינוכית ושודרה בה עד 1993. באותה שנה עברה לערוץ 2 ושודרה בו עד 1998. במרץ 2020, כמעט 22 שנים אחרי שירדה מהאויר, חזרה כתוכנית קבועה ללוח השידורים של כאן 11 ומאז היא משודרת כבר ארבע עונות בימי חמישי אחרי "חדשות הערב", ובדיוק כמו אז - גם בשידור חוזר בשישי בצהריים. בטקס פרסי האקדמיה מועמדת "זהו זה" בקטגורית תוכנית סאטירה ומערכונים.