כוכבי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ברקע המתיחות מול איראן: הרמטכ"ל הגיע לביקור בזק בבחריין

כוכבי ייפגש עם הצמרת הביטחונית של הממלכה - כחלק משיתופי הפעולה של צה"ל ומדינות במפרץ הפרסי, וברקע ההתקדמות במו"מ על הסכם הגרעין • לפני חודש ביקר שר הביטחון גנץ בבחריין וחתם עם מקבילו על מסמך הבנות ביטחוני
רועי קייס ואיתי בלומנטל
09 במרץ 2022
16:53

הרמטכ"ל אביב כוכבי נחת היום (רביעי) בבחריין לביקור בזק, שם נפגש עם הצמרת הביטחונית של המדינה. מדובר בביקור היסטורי ראשון של הרמטכ"ל בממלכה. בפתחו התקבל כוכבי במעמד קבלת פנים רשמי, בראשות ראש המטה הכללי בצבא בחריין, רב-אלוף ד׳יאב סקר אל נועימי, איתו הוא נפגש.

בהמשך נפגש הרמטכ״ל עם שייח׳ נאסר בן חמד אאל חליפה, מזכ"ל מועצת הביטחון העליונה והיועץ לביטחון לאומי. כמו כן, הוא צפוי להיפגש עם בכירים נוספים במערכת הצבאית ובהנהגת בחריין ועם מפקד הצי החמישי, אדמירל צ׳רלס בראד קופר, במפקדת הצי החמישי האמריקני הנמצאת בבחריין.

הסכם גרעין 2.0 | עוד יום

ביקור הרמטכ"ל כוכבי מתקיים כשברקע ההתקדמות במו"מ על הסכם הגרעין והמתיחות מול איראן. ביום שני דיווח גורם צבאי סורי כי ישראל תקפה עמדות באזור דמשק. לדבריו, התקיפה נעשתה מן המרחב האווירי של לבנון, באזור דרום ביירות. בהמשך דיווחו כלי התקשורת באיראן באופן חריג ששני ההרוגים מהתקיפה משתייכים למשמרות המהפכה האיראניים.

בגזרת הסכם גרעין חדש מול איראן, נציגי רוסיה ובריטניה לשיחות בוינה אמרו כבר בסוף השבוע האחרון כי החתימה של הצדדים קרובה, ובישראל נערכים לתרחיש של חתימה עליו, אם כי ישנן עדיין כמה סוגיות שטרם הוכרעו.

להטריל את איראן | עוד יום

לפני חודש ביקר שר הביטחון בני גנץ בממלכה הבחריינית, לפגישה עם שר ההגנה הבחרייני, במהלכה חתמו השניים על מסמך הבנות ביטחוני. כמו כן קיים שר הביטחון פגישה פומבית עם המלך, חמד בן עיסא בן סלמאן אל-ח'ליפה, והדגיש מולו את "חשיבות הדיאלוג האינטימי בין המדינות, ואת העמקת היחסים ושיתוף הפעולה בהגנה על האינטרסים המשותפים".

ביקור הרמטכ"ל כוכבי מתווסף לפגישות נוספות שהתקיימו לאחרונה כחלק משיתוף הפעולה עם צבא ארצות הברית, ביניהן ביקורו של הגנרל קנת׳ מקנזי, מפקד סנטקום. לכוכבי מתלווים ראש אגף אסטרטגיה ומעגל שלישי, אלוף טל קלמן, ראש חטיבת קשרי חוץ, תת-אלוף אפי דפרין וראש חטיבת המחקר, תת-אלוף עמית סער.