ארכיון
צילום: כאן חדשות

ברקע המלחמה באוקראינה: מחר - יצרנית הקמח הגדולה בישראל מעלה את המחירים

קבוצת "שטיבל" הודיעה הערב על המהלך לחברות המזון, המאפיות ורשתות השיווק • בהודעת החברה נמסר כי במידה ששוק הסחורות לא יחזור למצבו טרם פרוץ המלחמה, היא צופה עלייה נוספת בשיעור של עשרות אחוזים כבר בשבועות הקרובים
דנה ירקצי
09 במרץ 2022
19:31

ברקע המלחמה באוקראינה: קבוצת "שטיבל" - יצרנית הקמח הגדולה בישראל הודיעה הערב (רביעי) לחברות המזון, המאפיות ורשתות השיווק, כי היא נאלצת להעלות את מחירי הקמח החל ממחר. על פי הודעת החברה, אחוז השינוי במחיר יעודכן בימים הקרובים. המהלך צפוי להשפיע על מחירי הלחם, המאפים, הפסטה והדגנים.

עוד צוין בהודעת החברה במכתב שנשלח ללקוחות, כי במידה ששוק הסחורות לא יחזור למצבו טרם פרוץ המלחמה, היא צופה עלייה נוספת בשיעור של עשרות אחוזים שתחול גם היא בשבועות הקרובים. הקבוצה מייחסת את העליות לעלויות האנרגיה, החשמל, הדלקים וכן למלחמה בין רוסיה לאוקראינה שהובילה לעליות דרסטיות במחיר חומרי הגלם שהגיע לשיא של 14 שנה. גורמים בתחום מעריכים שהודעה זו רק תביא להודעות נוספות מצד קבוצות של טחנות קמח נוספות.

אמש פורסם לראשונה בחדשות הערב בכאן 11 כי במשרד האוצר שוקלים להפחית את המס על הדלק. על פי הפרסום, בכירים באוצר הציעו בימים האחרונים להפחית באופן זמני את המס על הדלק כדי למתן מעט את ההתייקרות הקשה שצפוי לחוות הצרכן הישראלי עם התקדמות משבר האנרגיה.

ההצעות שעולות על הפרק הן להפחית את המס - שכרגע הוא בערך 60% מכל ליטר בנזין - לכמה חודשים, מתוך הערכה שמחירי הנפט ירדו בתוך כחצי שנה. מדובר בהצעה חריגה כשהיא מגיעה מהדרג המקצועי במשרד ולא מגורמים פוליטיים. בשבוע שעבר אמר שר האוצר ליברמן בהתייחס להצעה להפחית את מס הבלו על הדלק לנוכח המשבר באוקראינה והזינוק במחירי הנפט כי מדובר בהצעה שהיא "טיח על רעידת אדמה".