המטפלת יסמין אבו חלף

נחשדה בתקיפת פעוטות ובאלימות כלפי ילדיה - והמשיכה לעבוד במעון עד שנעצרה

המטפלת יסמין אבו חלף עבדה בפעוטון למרות חשדות על אלימות שהפעילה כלפי ילדי המעון וכלפי ילדיה - עד למעצרה בתחילת השבוע. בארגון ויצ"ו לא ידעו על התיק הפלילי נגדה לפני פניית כאן חדשות, בנימוק: "רק למשרד הממונה על האירגונים המפעילים מעונות יש סמכות לקבל מידע מהמשטרה". משרד החינוך: "פועלים במלוא השאת כדי להבטיח את מוגנות הפעוטות"
ורד פלמן
10 במרץ 2022
08:31

אחת המטפלות שנעצרה בחשד לתקיפה של פעוטות במעון ויצ"ו במבשרת ציון, יסמין אבו חלף, חשודה גם באלימות כלפי ילדיה - ועל אף זאת המשיכה לעבוד במעון עד למעצרה בתחילת השבוע. כך פורסם הבוקר (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב'.

בעקבות תלונה של הרווחה, נפתחה חקירה נגד אבו חלף בחודש אוקטובר שעבר בגין אלימות כלפי שניים מילדיה. כעת התיק נמצא בבחינת הפרקליטות. ראוי לציין כי חוק הפיקוח על מעונות היום אוסר על העסקת אדם שיש נגדו תיק פלילי תלוי ועומד בלי לקבל אישור מיוחד, ובארגון ויצ"ו לא ידעו על כך עד לפניית כאן חדשות.

חשודה בתקיפת פעוטות ובאלימות כלפי ילדיה. יסמין אבו חלף

בתוך כך, המשטרה חוקרת חשד להתעללות במעון ילדים ביישוב חבר שבחבל תענך. סייעת בגן, תושבת פרזון בת 39, נעצרה אתמול ומעצרה הוארך עד יום ראשון. היום נעצרה גם מנהלת המעון, תושבת רם-און בת 50.

גם שלוש תלונות על התעללות בגן בחדרה נחקרות במשטרה. זאת לאחר שאחת האמהות הניחה מכשיר הקלטה בתיק של ילדה. הסייעת נחקרה באזהרה ושוחררה בתנאים מגבילים. ההורים טוענים שהמשטרה מתמהמהת בחקירה, מה שמאפשר לגן להמשיך לפעול כרגיל. לטענתם, בעלת הגן משבשת את החקירה.

"אנו רואים בחומרה כל התעללות ופגיעה בחסרי ישע ובהתאם, כל תלונה המתקבלת בהקשר זה נבדקת ונחקרת ביסודיות, במקצועיות וברגישות במטרה להגיע לחקר האמת, וכך גם באשר לתלונה זו", מסרו בתגובה במשטרה. "עם קבלת התלונה, נפתחה חקירה במסגרתה מבוצעות כל העת מגוון פעולות, תוך שימוש בכלל האמצעים העומדים לרשותנו. נמשיך לחקור את המקרה עד למיצויו".

במקרה רביעי של חשד להתעללות בגן במעלה אדומים נעצרה הבוקר לחקירה גננת בשנות ה-50 לחייה, ומעצרה הוארך עד יום שני.

משרד החינוך: "פועלים במלוא השאת כדי להבטיח את מוגנות הפעוטות"

מויצ"ו נמסר: "על פי חוק הפיקוח על המעונות, רק למשרד הממונה על האירגונים המפעילים מעונות יש סמכות לקבל מידע מהמשטרה. מידי שנה ויצ"ו מעבירה למשרד הממונה רשימה של המטפלות ובמידה ויש בעיה הוא מנחה בנושא".

ממשרד החינוך נמסר: "במשרד מבהירים כי מעת שעברו אליו מעונות היום, הוא פועל במלוא השאת כדי להבטיח את מוגנות הפעוטות, ובד בבד לוודא שהם יקבלו טיפול חינוכי מסור, מקצועי ואוהב. לשם כך, המשרד מקדם שורה של פעולות שיהפכו את מעונות היום למסגרות מקצועיות, ראויות ואיכותיות. באשר למקרה, המשרד עורך בדיקה מעמיקה ויסודית בעניין".

יו"ר ארגון גננות מחנכות מבית ההסתדרות הלאומית דורית חזן, מסרה כי "נפשי נקרעת לדעת שיש מי שיכול לפגוע בחסר ישע. המצלמות בגנים אינן הן הפיתרון. הן חייבות להפוך להיות כלי הדרכה וטיפול. המדינה חייבת לאכוף את החוקים ולקבוע מי רשאי לחנך את ילדינו". 

ביום שני עצרה המשטרה את יסמין אבו חלף יחד עם עובדת נוספת במעון במבשרת ציון, בחשד לפגיעה בקטינים חסרי ישע. על פי החשד, שתי הנשים, העובדות במעון "ויצ"ו" לגילאי שנה וחצי עד שלוש, נהגו באגרסיביות ובאלימות כלפי הילדים, בין היתר בדחיפות, הטחות, משיכות בידיים ובשיער.החקירה החלה בעקבות תלונה מקוונת שהוגשה על ידי אחד ההורים במעון. בימים האחרונים התנהלה חקירה סמויה במהלכה נתפסו מצלמות, נאספו ראיות ונגבו עדויות. החקירה נמשכת.