שליחי "תן ביס"
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

עשרות מסעדנים ביקשו להתנתק מ"תן ביס"

הם מוחים על העלאת תעריף עמלת סליקת התשלום ושירות המשלוחים המרוכזים: "גם ככה הפעילות המשותפת שלנו היא חד-כיוונית; מדוע המסעדות צריכות לספוג עליה נוספת?"
דנה ירקצי
23 במרץ 2022
08:44
עודכן ב 09:53

המסעדנים מתנתקים מ"תן ביס": עשרות מסעדנים ביקשו להתנתק מהשירות שמציעה חברת כרטיסי ההסעדה והשליחויות - במחאה על העלאת תעריפי עמלת סליקת התשלום של מי שיושב במקום ב-1.5% ושירות המשלוחים המרוכזים ב-2.5%.

"גם ככה הפעילות המשותפת שלנו היא חד-כיוונית לטובתכם, ובקושי ניתן להרוויח כסף מהפעילות אתכם", כתבה אחת המסעדות במייל חוזר בבקשה להתנתק אם המדיניות לא תשתנה. בהודעה נוספת נכתב: "איננו רואים כל הצדקה להעלאת אחוזי העמלה״, ובאחת נוספת: "מדוע מעלים את העמלה אם ביטלתם את השירות הטלפוני שהיה עד כה?".

מסעדה נוספת תהתה: "מדוע המסעדות צריכות לספוג עליה נוספת אם הן אלה שסופגות את עליות מחירי הגלם בעולם?". במסעדות אחרות אפילו תלו שלטים על דלתות המסעדה, בהם הודיעו שהחל מחודש מאי לא יכובדו כרטיסי "תן ביס" במסעדה, עד לשינוי ההחלטה.

באיגוד "מסעדנים חזקים ביחד" מסרו כי ״עמלות תן ביס למסעדנים עבור אכילה בישיבה היא מינימום 6%, באיסוף טייקאווי 10% ובמשלוח 27%". לדבריהם, "מאות אלפי עובדי ההייטק שמשתמשים בכרטיסים צריכים להיות מודעים לעלות העמלה הגבוהה שהוא גובה מהמסעדנים. אנו מצפים שחברת 'תן ביס', ששייכת לתאגיד הבין-לאומי Just Eat השווה מילארדים ועם מניה בשווי אדיר, תדע בימים אלו לעזור לתעשיית המסעדונת שממנה היא מרוויחה כל כך הרבה, ולא להעמיס עלויות שיקשו על המסעדנים בתקופה מאתגרת זו".

מ"תן ביס" נמסר בתגובה: "אנחנו נמצאים בקשר ישיר ושוטף עם כלל המסעדנים ויחד נמשיך לתת את התמורה הטובה ביותר עבור לקוחותינו. עדכון התנאים המסחריים נובע מעלייה במחירי התפעול והפיתוח וגיוס כוח אדם לטובת הרחבת מוקדי השירות בחברה".