עמר בר לב

פרסום ראשון: עמר בר לב ביקר בחשאי בירדן - לדון בהקלות ברמדאן

הביקור אירע בשבוע שעבר, לפני הפיגועים הקשים בבאר שבע ובחדרה. בר לב אישר להגדיל את כוח הווקף בהר הבית ולהחליף שטיחים במסגדים
מיכאל שמש
29 במרץ 2022
09:08
עודכן ב 14:03

השר לביטחון הפנים עמר בר לב ביקר בחשאי בירדן כדי לדון בהקלות לקראת חודש הרמדאן. כך פורסם הבוקר (שלישי) לראשונה בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב. הביקור אירע בשבוע שעבר, לפני הפיגועים הקשים בבאר שבע ובחדרה.

שובו של דאעש? | עוד יום

בירדן נפגש בר לב עם שר החוץ הירדני איימן א-ספדי. הירדנים ביקשו שורה של הקלות ונדונה עליית פלסטינים להר הבית. הירדנים ביקשו גם להגדיל את כוח הווקף בשטח ההר. בר לב אישר את הגדלת הווקף בתמורה להוצאה של אנשי ווקף ״בעייתיים״. השר אישר גם הדבקה של שטיחים חדשים בשטח המסגדים לבקשת מלך ירדן.

ניסיונות למנוע הסלמה ברמדאן: גנץ נפגש עם המלך עבדאללה בירדן

שר הביטחון בני גנץ נפגש היום עם מלך ירדן עבדאללה בארמונו ברבת עמון. הפגישה עסקה במתיחות הביטחונית באזור לקראת חודש הרמדאן שיחל בימים הקרובים. גנץ הדגיש בפני המלך את חשיבות השמירה על היציבות והשקט, והצורך להילחם בטרור בפרט נגד ארגון דאע"ש. הפגישה נעשתה בתיאום עם ראש הממשלה נפתלי בנט. 

בפגישה העלה גנץ את הצעדים שתנקוט ישראל כדי לשמור על חופש הפולחן בירושלים וביהודה ושומרון ואת חשיבות התיאום הביטחוני. בנוסף דנו השניים בצעדים אזרחיים נוספים לטובת שיפור חייהם של הפלסטינים תוך שמירה על האינטרסים הביטחוניים של ישראל. זוהי פגישתם השנייה השנה של גנץ ומלך ירדני, כשהקודמת נערכה בחודש ינואר. 

שלשום פורסם בכאן חדשות דף מסרים של לשכת ראש הממשלה נפתלי בנט לשרים ובו בקשה שלא לקשור בין ההקלות המתוכננות לפלסטינים לבין הפיגועים האחרונים. "יש לקיים בידול מעזה ומחמאס בהודעות שתצאנה ובוודאי שלא לקשור בין המקרה להקלות אפשריות ברמדאן", נכתב.

בשבועות האחרונים נעשים מאמצים להרגיע את המתיחות המתגברת לקראת חודש הצום המוסלמי. אתמול הגיע מלך ירדן עבדאללה לרמאללה על מנת לדון עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן במתיחות.

במערכת הביטחון חוששים מהסלמה ביהודה ושומרון ובירושלים ונערכים לאשר לפלסטינים להתפלל בהר הבית בחודש הרמדאן לראשונה מתחילת מגפת הקורונה ומבצע "שומר החומות". בנוסף, יאושרו ביקורי משפחות מעזה אצל אסירים ביטחוניים של הפת"ח ותהיה שורה של הקלות במהלך החג.